Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

До Дня соборності України працює виставка «За вільну, соборну, єдину»

Автор І.Радковець

До Дня соборності України у краєзнавчому відділі музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" працює виставка під назвою «За вільну, соборну, єдину».

 

 

Н.-Сіверщина не стоїть осторонь подій у боротьбі українців за незалежну державу. Долучились до цього і працівники музею, які зробили виставку у краєзнавчому відділі музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім". У виставковій залі працює пересувна виставка з назвою "За вільну, соборну, єдину", яка розкриває всім відвідувачам події з 1991 року: відтоді, як Україна стала самостійною, незалежною; час розвитку Н.-Сіверщини за роки Другого Президента України, нашого земляка Л. Д. Кучми. Окремою експозицією висвітлення події Майдану, учасники збройного конфлікту на Сході, (зокрема капітан Збройних сил України Валерій Бондаренко, який захищаючи Батьківщину трагічно загинув в зоні АТО). Побачити нову виставку до музею прийшли працівники бібліотеки, школярі, всі небайдужі жителі Сіверщини. Присутній на відкритті виставки заступник голови РДА Б. Домоцький зазначив, що вражений побаченим.

 

Борис Домоцький - заступник голови Н.-Сіверської РДА: "Дійсно, є потреба погодитись, що ми стали на ту дорогу, на яку об'єктивними умовами життя, волею Бога будь-яка країна, ти паче такий величезний етнос, як українці, мають право обрати свій шлях, жити самостійно, соборно, вільно, ні від кого не залежати, як і майже 250 країн у світі".

Довгий та тернистий шлях пройшла Україна, щоб бути самостійною, єдиною, незалежною. Нажаль, сьогодні, ми знову не можемо відчути спокій та мир.

Христина Фролова - учениця Державної гімназії ім. К. Д. Ушинського: "Сьогодні, коли в Україні відбуваються такі страшні події, ми, як ніколи, розуміємо, як важливо, щоб в державі була єдність та соборність. На сьогоднішньому заході я багато чого нового дізналась, багато історичних подій".

Працівники музею вдячні всім, хто допоміг у створенні виставки, присвяченої Дню соборності України і сподіваються, що ця інформація стане у нагоді й не залишить байдужою всіх відвідувачів.

Ніна Авдієнко - завідуюча краєзнавчим відділом музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "На момент початку роботи над цією тематикою у нас було дуже мало експонатів, які ми могли показати, адже треба не тільки розказати, але й показати: чи фотографії, чи документ, брошуру, якісь вагомі предмети - цього в нас майже не було. Більш 3 місяців ми працювали і, на щастя, встигли зробити до такого визначного свята, яке сьогодні відзначається в Україні, як "День соборності України".

f t g