Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 січня 2015 року українці платитимуть податок на нерухоме майно

Автор І.Бездетко

З 1 січня 2015 року місцевим органам влади надано право встановлювати ставку місцевих податків. Провели засідання ініціативної групи власників нерухомості  днями в малій залі районного будинку культури, обговорювали сплачення податку на нерухомість фізичними та юридичними особами, а також ставку податку та базу оподаткування. Ставку податків з 1 січня встановлює місцева влада.

З 1січня 2015 року було внесено зміни до Податкового кодексу, відтепер місцевим органам влади надано право  встановлювати ставку місцевих податків. З цієї причини 20 січня в малій залі районного будинку культури відбулось засідання ініціативної групи власників нерухомості, на якому були присутні представники податкової інспекції, депутати міської ради, підприємці та громадяни міста. Головним питанням на порядку денному було сплачення податку на нерухомість фізичними та юридичними особами,а також ставка податку і база оподаткування. Згідно з новим законодавством не оподатковуватимуться квартири загальною площею до 60 кв. м та житлові будинки до 120 кв. м. Податок на нерухоме майно для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості буде до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м; Начальник податкової інспекції Любов Коврижко  підкреслила, що до нежитлової площі, яка буде оподатковуватись відносяться і господарські присадибні ділянки, сараї, хліви, гаражі, літні кухні, льохи, навіси, тощо.

 

Любов Коврижко - начальник Н.-Сіверської ОДПІ: "Ставка не перевищує 2% мінімальної заробітної плати, але на 2015 рік, як виняток, законом встановили ставку, яка не перевищує 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв. м.-  це 12 грн. 18 коп. Фізичні особи, як громадяни, так і суб’єкти підприємницької діяльності будуть у нас у 2015 році оподатковуватися за 2014 рік. Тому ставки та площі, які там написані, будуть діяти як і діяли в 2014 році. А для юридичних осіб не перевищує 1% - ці всі положення будуть діяти в 2016 році за 2015 рік, і ці положення будуть стосуватися лише юридичних осіб. До речі, це, що я вам розказала, депутати повинні прийняти рішення, положення, де встановити ставки, платників, строки подачі, пільги".

Підприємці звернулись до представників міської ради, аби дізнатись приблизну ставку. Начальник юридичного відділу міської ради Олександр Хотимченко відповів, що на даний час не може надати відповідь до сесії міської ради. Податок сплачуватиметься 1 раз на рік фізичними особами і щокварталу юридичними особами. На засіданні підприємці озвучили свої пропозиції.

Ірина Гусак - підприємець: "Я думаю, що ставка, моя пропозиція - 0,4%. Щоб у вас дома не стояв, на підприємстві, той сарай, який вам не потрібен. Або експлуатуйте повністю, або продавайте, держава хоче, щоб вся нерухомість почала працювати. Але ситуація зараз критична в державі. Моя пропозиція може деякі підвали не врахувати чи дати якісь пільг - це можуть зробити депутати ради. Я звертаюсь до депутатів: будь ласка, почуйте громаду, почуйте бізнес".

Підприємці одноголосно запропонували ставку від 0,2 до 0,4%. Також було прийняте рішення створити комісію з 3-5 чоловік, яка буде присутня на сесії міської ради та висуне свої пропозиції владі.

f t g