Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 6 січня в музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім" працює виставка ікон

Автор І.Радковець

На виставці "Українська ікона ХІХ-початок ХХ ст." представлено 69 ікон. Зібрані вони в Чернігівській та Сумській областях. Колекція ікон працівниками музею формується вже декілька років, час від часу поповнюється від небайдужих людей. На Н.-Сіверщині популярними є ікони Божої Матері, Георгія Победоносця, Миколи Чудотворця, ікона Св. Варвари.

 

 

Борис Домоцький - заступник голови Н.-Сіверської райдержадміністрації: "Ми можемо пишатися такими подіями, і це радість для нас. Хай Бог допомагає нашому заповіднику, хай і надалі допомагає працювати з такою енергією, з якою підготовлена перша виставка. Щоб були відвідувачі, щоб вони залишали, по-перш за все, гарні враження і побажання в книзі відгуків. Хай в цих стінах панує благодать і, я думаю, це гарна нагода приводити сюди дітей".

Духовний пласт сіверянської культури відкрили працівники музею всім жителям та гостям міста. Ікона – це образ, на який молились наші пращури. Всі поціновувачі, хто прийшов на виставку, залишились задоволеними.

Олена Радченко - заступник директора з наукової роботи музею-заповідника "Слово о полку ігоревум": "Ми довго до неї йшли. Ми довго вирішували питання з експозиційною залою. Ви знаєте, що недостатня площа експозиційної зали в музеї-заповіднику. Нарешті це питання було вирішене: і цей зал, і ця виставка сьогодні відкрита".

Анатолій Федірко - історик, краєзнавець: "Коли присутній на такій виставці, і проходиш біля кожної ікони - ти відчуваєш своєрідну духовну ауру".

Олена Бурико: "На фоні всього негативу, який з усіх боків сьогодні впливає на нас, дуже позитивне відкриття сьогоднішньої виставки. Де ми бачимо ікони - це народна і професійна творчість. Ми дуже раді, що рік розпочинається дійсно відкриттям цієї виставки".

Тетяна Білик: "Виставка мені дуже сподобалась, тому що вона дуже цікава, гарно оформлена старовинними рушниками, представлені різні школи живопису".

Працює виставка з 6 січня у виставковій залі музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім". Всім, кому цікава історія іконописання: ви маєте гарну нагоду відвідати виставку «Українських ікон ХІХ - початок ХХ ст.»

f t g