Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Українцям з 1 січня 2015 року почнуть видавати біометричні паспорти

Автор Г.Король

З 1 січня 2015 року Державна міграційна служба України розпочне видавати біометричні паспорти громадянина України для виїзду за кордон. Про умови отримання такого документа, вартість та переваги, які він надасть своєму власникові - дивіться далі в сюжеті.

 

Вже з нового року в українців з'явиться можливість отримати закордонний паспорт нового зразка - біометричний. Спеціальне обладнання вже встановлюється в кожному обласному центрі. Не є виключенням і Чернігів.

 

Сергій Ковалевський - завідувач Н.-Сіверського РСУДМС: "Встановлюється дана система і в управлінні Державної міграційної служби в Чернігівській області за адресою: вул. Шевченка 51а, яка повинна відповідно до всіх графіків розпочати свою роботу з січня 2015 року. В подальшому, планується встановлення даних систем для видачі біометричних паспортів в тих районних центрах, де були і раніше встановлені системи з видачі закордонних паспортів".

Біометричні паспорти більш захищені у порівнянні з діючими. При його оформленні громадянинові буде потрібно поставити підпис на спеціальному електронному планшеті та прикласти пальці рук до сканера для внесення відбитків до чіпу. Оформлятиметься біометричний паспорт строком на 10 років для дорослих і на 4 - для дітей.

Сергій Ковалевський завідувач Н.-Сіверського РСУДМС: "При документуванні біометричними паспортами, коли буде введена дана система для документування громадянина -  проїзні документи дитини видаватися вже не будуть. Громадянам, які досягли 16-річного віку, біометричні закордонні паспорти будуть видаватися на термін до 10 років, а громадянам України, які не досягли 16-річного віку, закордонний біометричний паспорт буде видаватися на термін до 4 років".

Орієнтовна вартість такого задоволення: 15 євро у гривневому еквіваленті. Оформити біометричний паспорт обіцяють за 20 робочих днів або за 7 - у прискореному режимі з доплатою. Наряду з біометричними видаватимуть і більш дешеві закордонні паспорти звичного зразка - тож українці матимуть вибір.

f t g