Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

А над світом українська вишивка цвіте...

Авто О.Кримова

Кожен, хто шанує українські національні традиції, хто хоче зберегти пам'ять про Україну, хто має витончений художній смак,- не обійдеться без вишивок. На цьому наголошували під час виховного заходу учні гімназії №1.

 

«А над світом українська вишивка цвіте...». Під такою назвою пройшов виховний захід в учнів гімназії №1, в ході якого діти розповідали про значення вишивки на рушниках, ознайомились з її орнаментами. В кожній українській родині обов'язково є вишитий виріб, що вважається оберегом сімейного затишку.

 

Вишивали дівчата на своє весілля. Кожна старалася, щоб саме у неї був найгарніший рушник. Голуби означають єдність, любов, мир в сім'ї, а рожеві троянди - любов в сім'ї.

Рушник - національний оберіг, невід'ємний символ України, адже все життя українця пов'язане з рушниками. На ньому вишита вся доля народу, де переплітається радість і біль, щастя і горе.

Рушник використовується в українських обрядах: весіллях, хрещенні дитини, похоронах. А ще ним вкривали коровай.

Традиційно в українській хаті на столі лежав рушник з хлібом, який всьому голова, тому наприкінці заходу учні скуштували паляницю дружби, що ще більше об'єднало шкільну родину. Учні для себе багато нового дізнались про вишивку українських рушників.

Вікторія Шевченко - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "В рушниках мені найбільше подобаються півники, різні квіти, троянди, голуби, різні тварини. Я дізналась, що роблять з рушником, коли хрестять новонародженого".

Євген Гусак - учень Н.-Сіверської гімназії №1: "Я дізнався про нові види рушників, що вони передавалися з покоління в покоління. Мені дуже подобається червоний колір, тому що він символізує любов, злагоду, мир, а чорне приносить невдачу, сум".

Батьки вважають, що проведення таких виховних годин є необхідним для дітей, адже кожен українець зобов'язаний знати традиції та звичаї свого народу, а разом з тим бути патріотом своєї країни.

Олена Кочура: "Велика дяка нашій вчительці Ларисі Олександрівні Крупельницькій та всім, хто допоміг в організації цього свята. Для дітей дуже важливо. Я бачила на прикладі свого сина, як вони старалися, готувалися, як у них вже з цього віку є така здібність і бажання підтримувати єдність держави і не бути осторонь всіх тих проблем, які виникають в державі і саме поговорити про це, підкреслити на цьому. Проявити наскільки вони могли самі цю патріотичність.

f t g