Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чи врятує вакцинація від коклюшу

Автор О.Харькова

Коклюш

Щороку в світі реєструється близько 50 мільйонів випадків захворювання на коклюш.   Лише в Каліфорнії в 2010 році коклюш став причиною смерті 5 немовлят у віці молодше 3-х місяців.   Незважаючи на те, що в Україні щепленнями від коклюшу щороку охоплюється до 95 % дітей, захворюваність залишається на досить високому рівні.

Що року в країні реєструється 3-4 тисячі випадків коклюшу серед дітей, переважно віком до 1 року, коли хвороба перебігає особливо тяжко з багатьма ускладненнями та несприятливими наслідками. Інколи реєструються випадки смерті дітей від цієї хвороби. До того, як людиною була придумана вакцина від коклюшу, смертність дітей до 1 року становила 50-60%. Наразі ця хвороба більш небезпечна для дітей нещеплених, зазначають спеціалісти.

Тетяна Сваткова - лікар-епідеміолог Н.-Сіверської СЕС:"Незважаючи на те, що інфекція більш розповсюджена взимку, на сьогодні в районі не зареєстровано жодного випадку захворюваня на цю інфекцію,  ситуація в районі стабільна."

Однак батькам не слід забувати, що коклюш - хвороба підступна. Останнім часом, кажуть медики, все частіше спостерігається стерта форма коклюшу. У цих випадках нерідко діагностується трахеїт чи трахеобронхіт.

Людмила Берлявська - дитячий інфекціоніст Н.-Сіверської ЦРЛ: "Якщо ваша дитина кашляє більше 2-3 місяців - це коклюш. Діагностується ця хвороба на основі клінічних даних. З’являється у дитини нападоподібний кашель, який закінчується спльовуванням харкотиння. Цей стан майже завжди протікає при нормальній температурі тіла. Якщо ж температура підвищилась - можливо появились ускладнення."

У дітей грудного віку коклюш протікає значно важче: відзначається запаморочення свідомості, напади судом. Виникають ускладнення з боку органів дихання - бронхіти, бронхопневмоніт - вони є основною причиною смерті від коклюшу. Найважливішу роль у лікуванні хворого на коклюш відіграють правильно організовані режим і нагляд за хворим, зазначають лікарі. Всі діти першого року життя підлягають обов’язковій госпіталізації. Решта лікується амбулаторно під обов’язковим наглядом лікарів.

Людмила Берлявська - дитячий інфекціоніст Н.-Сіверської ЦРЛ: "Це часте захворювання в педіатрії. Частіше хворіють діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Навіть щеплені діти хворіють, але вони значно легше переносять дане захворювання."

Тож вакцінувати дитину чи ні - вирішувати самим батькам, зваживши всі "за" та "проти".

f t g m

счетчики