Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В 2014 році в Новгород-Сіверському районі зменшилась кількість сезонних працівників

Автор Н.Скляренко

Складна економічна ситуація, девальвація гривні, скорочення малого та середнього бізнесу стають причиною того, що зростає кількість безробітних, а вільних робочих місць стає менше. Не виключенням є й наш район. Кількість вакансій на ринку праці зменшилась.

 

В районний центр зайнятості звертаються мешканці Н.-Сіверського та сіл району з питаннями працевлаштування. За словами директора РЦЗ Світлани Безпалої, кількість людей, які знайшли роботу цьогоріч зменшилась. 107 роботодавців надали лише 518 вакансій, тоді як в минулому році їх було 688. Залучали людей, які хотіли працювати, і до громадських робіт.

 

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Якщо в минулому році це було 280 чоловік, то в цьому лише 190. На 90 людей менше. Мабуть, такий фактор, як громадські роботи, стали фінансуватися 50% на 50 з фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів. Мабуть, це дуже вплинуло на такий фактор. Наприклад, якщо 2 роки тому до введення нового закону ми змогли освоювати більше ніж 300 тис. грн. на благоустрій наших населених пунктів, то в минулому році це вже було по 72 тис. з кожної сторони, а в цьому році нажаль лише по 58 тис".

Для декотрих цей вид робіт був дуже вигідним. Люди отримують заробітну плату, хоч і сезонно, а міські і сільські голови мають змогу навести лад на прилеглих територіях. «В цьому році коштів на громадські роботи було залучено менше», - каже Світлана Ігорівна. І як наслідок: скоротилась кількість сезонних працівників.

f t g