Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Волонтерський рух Новгород-Сіверщини

Автор І.Бездєтко

Хто як не волонтери прийдуть на допомогу в скрутну хвилину. В умовах неоголошеної війни вони також забезпечують військових всім необхідним в польових умовах. Долучилися до волонтерського руху й активісти нашого міста. Вони створили волонтерську групу «Новгород-Сіверщина для своїх». Добровольці організовують акції, турніри та ярмарки з метою зібрання коштів для допомоги воїнам АТО. Активістів підтримують студенти, мешканці міста та голови сільських рад.

 

Ми дізналися у молоді міста, що спонукає їх до волонтерської діяльності.

«Мені не байдужа ситуація в Україні і хочеться допомогти нашим солдатам. Коли я збирала кошти на вулиці я була впевнена, що кожна людина хоче допомогти і, хоч якось, посприяти вирішенню  ситуації в Україні».

«Не потрібно бути байдужим, тому що кожен солдат, кожна людина потребує нашої допомоги, бо без цього вони не протримаються».

«Для мене волонтерство – це найвищий прояв людяності. Я вважаю, що треба бути небайдужими до інших людей, до їх проблем. Треба допомагати один одному, і тоді ми будемо жити в мирі і злагоді».

«Я - патріот своєї держави, і хочу, щоб молодь прикладала зусиль для покращення стану в нашій державі».

«Я не байдужа до людей, до солдатів тому, що в них зараз дуже тяжке становище і їм потрібна допомога. Я дуже хочу допомагати, і в мене є поклик від серця».

Збір коштів відбувався просто на вулицях міста, також небайдужі приносили одяг, продукти харчування та речі першої необхідності до магазину «Стройцентр». Волонтери знають кожного воїна АТО та передають їм речі як поштою, так і особисто під час перебування військових у відпустці. Останнім часом члени волонтерського руху першочергово закуповують зимові речі.

Інна Щербакова – представник волонтерської групи «Новгород-Сіверщина для своїх»: «Сума коштів склала близько 38 тис.800 гривень. З цієї суми, близько 14 тис. гривень, вже витрачено на чоботи дутиши, берци, балаклави, термобілизну, панчохи, бушлати, штани, спальники, рукавички, карімати, рюкзаки та ліки».

Вони присвячують суспільству свій талант, час, енергію. Їх добровільна діяльність ґрунтується на співчутті та солідарності з потребами інших людей. Волонтери звертаються до мешканців з проханням не бути байдужими та об’єднуватись заради спільної мети. Допомагати навіть незначними коштами та у організаційних моментах.

Інна Щербакова – представник волонтерської групи «Новгород-Сіверщина для своїх»:

«Якщо люди соромляться приносити малі суми грошей, то я можу запевнити, що ми раді й 10 гривнам».

Євген Бурико – представник волонтерської групи «Новгород-Сіверщина для своїх»: «Волонтерському руху потрібна допомога як фізична сила, так й ідейна. Ми раді будемо бачити всіх, хто прийде до нас. І ми разом будемо робити спільну справу».


f t g