Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

22 листопада вшановували пам'ять жертв голодомору

Автор І.Радковець

81 рік виповнюється у листопаді з часу тих жахливих подій, які назавжди змінили обличчя країни. Загинули мільйони, а в решти закарбувався страх перед голодом та біль перед втраченими близькими. Аби вшанувати пам'ять тих, хто загинув в роки голодомору, біля пам'ятного знаку, що на Покровщині, відбувся мітинг-реквієм.

 

Суботнього ранку на Покровщині біля пам'ятного знаку зібрались представники районної та місцевої влади, учні шкіл міста, громадськість. Кожного року у третю суботу листопада українці вшановують пам'ять тих, хто загинув у роки Великої національної трагедії. У 20 столітті Україна пережила три голодомори, потрапила у пекельний лабіринт з величезними людськими жертвами. Зараз ми є свідками відродження української нації і маємо як ніхто інший пам'ятати про ті страшні роки.

Борис Домоцький – заступник голови Н.-Сіверської РДА: "У нашому краї від цього лиха пішло з життя тільки за тими даними, які залишились сьогодні із довідок СБУ, зі свідчень, до 1,5 і більше тисяч людей. Дані поновлюються і в цьому велика заслуга того покоління, яке сьогодні тут зібралося".

Павло Плотніков – заступник голови міської ради: "Ми згадуємо про цю трагедію, і вшановуємо пам'ять для того, щоб людство знало і ми не забували про те, що будь-який експеримент над власним народом, будь-яка мета не виправдовує жодного життя безневинної людини. Тому головне для нас пам'ятати те, що людина є найвищою цінністю, і завдання будь-якої влади, будь-якої організації, кожного з нас поважати гідність, права, свободи і в першу чергу життя кожної людини".

Біля пам'ятного знаку всі присутні запалили свічки пам'яті, вшанували загиблих хвилиною мовчання. Відбулась панахида по вшануванню жертв голодомору. В час геноциду 1932-1933 років загинуло до 10 мільйонів людей лише через те, що були українцями. Молоде покоління сьогодні як ніколи цінує те, що живе в незалежній країні, та пам'ятає про тих, хто загинув голодною смертю.

Станіслав Кокадьор – учень Н.-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2: "Це наша історія. Звісно відомо, що це штучний геноцид, він був навмисно створений і, нажаль, він був не один. Було багато жертв і мабуть ті цифри, які зараз нам говорять, не такі, бо жертв було набагато більше".

Надія Щербакова – учениця Н.-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2: "Всі три голодомори, які були на Україні, були створені штучно і мали саме політично-національний характер. Москва хотіла винищити українських селян. Але не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями. Ми вшанували пам'ять загиблих в часи голодомору, поклавши вінки до пам'ятного знаку. Я хочу сказати, що навіть сльози з’являлися на очах, настільки важка ситуація була у той час".

 

f t g