Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Біля пам'ятного знаку Івану Мазепи та Карла 12 відбулось відзначення Дня козацтва

Автор. І.Радковець

На високому пагорбі в с. Дігтярівка в день Покрови Пресвятої Богородиці, свято, що припадає в День козацтва, зібралась громада села, учні школи, студенти Н.-Сіверського медичного училища, місцева та районна влада. Всі разом згадали героїв, які боронили наші землі. Студенти розповіли про жертовність козацтва. Про видатних козаків та гетьманів України говорили учні Дігтярівського НВК. Свято козацької слави, їх повстанців дало поштовх відзначенню подій іменованих Козаччиною.

Олена Мовчан - голова Н.-Сіверської райдержадміністрації: "Я дуже вдячна, що є можливість зустрічатися, і погода нам дозволила прийти на це пам'ятне місце. Нам треба робити, щоб люди могли самі себе захистити, щоб люди могли самоорганізовуватися. Цей дух козацтва дає нам надію на те, що ми можемо!"

 

«Козацтво показало свою велич і силу, чим ми пишаємось», - говорив під час зустрічі заступник голови РДА Борис Домоцький та привітав з Днем козацької слави. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, враховуючи його історичне значення та заслуги. Голова райради Олег Бондаренко зазначив, що на цих пагорбах відчувається дух сили, дух свободи, дух козацтва.

Олег Бондаренко - голова райради: "З Днем козацтва! Щоб всі ми відчували в своїй душі дух козацтва,  щоб всі ми були воїнами, і боронили нашу державу від нападів будь-якого агресора".

Про те, що традицію цих зустрічей біля пам'ятного знаку треба продовжувати, сказав голова міської ради Сергій Пунтус. За мужніх повстанців, які у 20 ст. боронили землю, отець В'ячеслав відслужив молебень. До підніжжя пам'ятного знаку на честь гетьмана України Івана Мазепи та короля Швеції Карла ХІІ клали квіти. День козацької слави, яке відзначає Україна, та свято Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня мають своє історичне значення, і ми маємо не забувати про подвиг героїв.

f t g