Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Державній гімназії ім. К.Д. Ушинського проходить акція «Зігрій солдата»

Автор Н.Приходько

З 10 вересня по 10 жовтня в Державній гімназії ім. К.Д. Ушинського триватиме акція «Зігрій солдата». Впродовж місяця учні та їх батьки, вчителі, вихователі будуть в'язати теплі речі, які потім передадуть військовим у зону АТО.

 

Як не дивно, але війна на сході України внесла в наше життя і дещо позитивне. Це неочікуваний неймовірний підйом патріотизму як у дорослих громадян нашої держави, так і у маленьких українців. Скрізь по всій країні люди долучаються до різних акцій, щоб по можливості допомогти нашим захисникам. Беруть активну участь у різних заходах щодо допомоги військовим і в Державній гімназії ім. К.Д. Ушинського. Як розповів Олександр Пшеничний, допомагати Українській армії вони почали ще на весні, та продовжили це робити з нового навчального року.

 

Олександр Пшеничний – директор Державної гімназії ім. К.Д. Ушинського: «Серед дитячого колективу  були листи пораненому, які писали діти і малювали малюнки. Відповідно ми їх відправили до лікувальних центрів нашої області де перебувають солдати. Зараз у нас в гімназії триває акція «Зігрій солдата», де і діти і дорослі, і працівники педагогічного колективу і обслуговуючого колективу - всі приймають участь в цій акції, готуючи в'язані шкарпетки».

Олександр Миколайович каже:"Учні й їх батьки, а також вчителі та обслуговуючий персонал активно долучились до цієї акції, і вже частина теплого одягу за допомогою волонтерської групи "Новгород-Сіверщина для своїх" була відправлена українським солдатам в зону АТО". Ініціативу з проведення такої акції в гімназії виявили самі діти. Створили волонтерську групу з 14 учнів, і регулярно проводять засідання цієї координаційної групи, на яких звітують про вже зроблене та обговорюють плани на майбутнє.

Ірина Підковка – учениця Державної гімназії ім. К.Д. Ушинського, координатор акції: «Хоча ця акція триває нещодавно, але ми змогли допомогти волонтерській групі «Н.-Сіверщина для своїх» у формуванні посилок в зону АТО. Також нам приносять в'язані речі для розпускання їх на нитки, які ми передаємо у гурток в'язання, де в'яжуть теплі шкарпетки для наших солдатів».

Вже близько півсотні теплих шкарпеток учні власними руками зв'язали під час проведення гуртка в'язання, яким керує Валентина Пшенична.

Катерина Пшенична – керівник гуртка: «Коли ми дізналися, що в Україні проходить акція «Зігрій солдата», ми з дітьми-гуртківцями, з хлопчиками та дівчатами, вирішили по можливості підтримати і допомогти. А можливості наші такі: «Якщо  дорослі можуть допомогти як грошима так і більш дорогими речами, то дітки вирішили зв'язати теплі речі, такі як шкарпетки та шапочки».

Катерина  відвідує гурток вже п’ять років, дов'язує першу пару шкарпеток, сподівається, що вони стануть в пригоді та зігріють кого-небудь з наших бійців.

Катерина Павлюк - Державної гімназії ім. К.Д. Ушинського: «Я взяла участь в акції «Зігрій солдата» для того, щоб своїм власним трудом допомогти солдатові, щоб захистити його від холодів».

А єдиний в гуртку хлопчик Максим в'яже вже чотири роки, намагається швидше дов'язати свою першу пару шкарпеток, аби вони скоріше дійшли до військових, адже на вулиці вже дуже холодно.

Максим Чуян – учень Державної гімназії ім. К.Д. Ушинського: «Ми допомагаємо людям, які воюють за нашу свободу, ми зв'яжемо їм теплий одяг».

Вже в готові шкарпетки та шапки діти будуть вкладати власні листи та малюнки, щоб підтримати наших бійців, щоб зігріти не тільки їх тіла, а й душі.

f t g