Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Н.-Сіверський відзначив 71 річницю звільнення від німецько-фашистських загарбників

Автор О.Стеценко

З нагоди відзначення 71 річниці визволення міcта Новгород-Сіверського від німецько-фашистських загарбників, 16 вересня біля вічного вогню відбулося покладання квітів. Під час якого пам'ять тих, хто під час другої світової війни поклав своє життя за визволення нашого міста, вшанували хвилиною мовчання. Вже не зовсім впевненою ходою прийшли до Обеліска Слави і ветерани, яким цього дня довелося поринути у спогади та згадати своїх загиблих побратимів.

Петро Фролов: "Пам'ять загиблим, які дали нам свободу і життя. Якби їх не було - ми б не жили зараз, жили б хтось інші, але не ми. Наповнює радістю те, що не дивлячись не на які труднощі і негаразди, ми перемогли фашизм  в усьому світі, саме ці люди визволяли нашу державу та всю Європу".

 

Цього дня поклали квіти також і до пам'ятника жертвам фашизму. Після чого, отець Олександр відслужив за загиблими панахиду, та звернувся до присутніх з проханням об'єднати думки та дії заради миру.

Отець Олександр: "В ці скорботні дні нашої держави, дорогі брати і сестри, хочу звернути вашу увагу, щоб ми, як можна більше, думали про мир, а не про війну. Про любов одне до одного, про заповіді божі. Господь сказав такі слова:  «Немає більше любові і більшого подвигу у житті, ніж людина віддасть свою душу за друга своя".

Молоде покоління в такі хвилини переповнює почуття патріотизму, та гордість за те, що вони також є частиною великої героїчної держави.

Аліна Цурган - учениця гімназії ім. К.У. Ушинського: "Я вважаю що це правильно вшанувати пам'ять героїв, тому що вони положили своє життя, щоб ми зараз жили. І я відчуваю гордість за тих воїнів, які полягли на нашій землі, і які зараз воюють за нашу землю, щоб ми жили в мирі та спокої".

Кирило Авдеєв - учень гімназії ім. К.У. Ушинського: "Цей день є святом для нас, адже герої наші звільняли місто. Я вважаю, що це дуже правильно, патріотично, святкувати цей день. Ми маємо вшанувати пам'ять цих героїв, які загинули, захищаючи нашу родину та нашу Батьківщину. Вони воювали за нас, за наше майбутнє, щоб ми могли жити в мирі. Я вважаю, що ми маємо віддати честь цим героям".

По закінченню урочистостей, ветеранів запросили до столу, де пригостили чаєм з тортом та виноградом. Зі словами вдячності до героїв звернулася голова РДА Олена Мовчан.

Олена Мовчан - голова Н.Сіверської РДА: "Шановні ветерани, я дуже вдячна вам за те що ви підтримуєте своєю присутністю наше життя, за те, що ми можемо на вас рівнятись, за те, що ви можете нам щось підказати в нашому житті. Я бажаю вам здоров'я, щоб ви на наступний рік нас теж порадували своєю присутністю, бажаю вам сили, для того щоб пережити з нами всі ті тяготи і труднощі, які зараз випали на долю нашої країни".

Ветерани подякували Олені Володимирівні, та зазначили, що це шлях до відновлення давно забутої традиції - згадувати минуле за гарячою чашкою духмяного чаю.

{youtube}4Lc1OdCHuVA{/youtube}

f t g