Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Здоровим бути модно, або Street workout

Автор І.Бездєтко

Здоровий спосіб життя - спосіб життя людини, спрямований на профілактику хвороб і зміцнення здоров'я. Він допомагає нам виконувати наші цілі і завдання, успішно реалізовувати свої плани, справлятися з труднощами. В даний час питання про здоров'я та здоровий спосіб життя стає все більше актуальним, особливо серед молоді.

 

В країнах Європи розповсюджується мода на здоровий спосіб життя. Все більше людей віддають перевагу в теплі періоди велосипеду замість авто та обирають правильне харчування замість фаст-фудів. Наше екологічне місто дарує жителям та туристам можливість насолоджуватися плаванням в освіжаючій Десні в спекотний день, грою у волейбол на піщаному пляжі або обрати швидкий біг чи спортивні ігри на міському стадіоні. Одним з поширених видів спорту міста є воркаут. Молоді люди, які прагнуть мати добру фізичну форму у вільний час займаються на турніках, виконують різноманітні вправи. Цей спорт покликаний допомогти людині поліпшити свою фізичну форму, отримуючи задоволення.

 

Олександр: "Street workout - це спортивний сучасний рух, яким можуть займатися як дорослі, так і діти і не потребує матеріальних затрат, тренажерного залу зі спеціальним обладнанням, снарядами і тренером. Для заняття цим видом фізичної активності ви можете використовувати як турнік, бруси, так і підлогу, землю, займатися як вдома, так і на вулиці з друзями, знайомими, в добрій компанії, з добрим настроєм, насолоджуючись свіжим повітрям. В цьому виді спорту існують такі направлення, які зв'язані з розвитком гнучкості, техніки і сили. В кожному направленні існують різні рівні важкості елементів".

Ярослав: "Найпоширеніший елемент у нас - підтягування на турніках, віджимання на брусах, від підлоги, "прапорець", "передня вага" тощо".

Традиції турнікового спорту існували ще з часів СРСР, але вважається, що сучасна мода прийшла із заходу. У 2000-х роках з розвитком інтернету збільшився обмін інформацією та почали розповсюджуватися відеоролики про гетто-тренування афроамериканців. З часом у даного спорту з’явилися послідовники в країнах пострадянського простору - на Україні, в Росії, Білорусі та Казахстані.

Молодіжно-спортивна організація "Streetworkout" активно займається пропагандою здорового способу життя, сприяє будівництву нових спортмайданчиків та організовує змагання серед спортсменів.

Юрій: "Я займаюсь цим видом спорту 4 роки. Починав займатися один, потім став долучати молодь до здорового способу життя для того, щоб вони не пили, не палили. Показував їм різні вправи - виходи, "сонечко". Інтернет нам дуже допомагає. За ці 4 роки наші хлопці їздили на обласні змагання, зайняли 2,3 місця. Здоровий спосіб життя - фізичні вправи на свіжому повітрі, корисна їжа, добрий настрій, прекрасний дух після тренування, спілкування. Є люди, які нам допомогли, зробили тренажер - турнік гімнастичний, це дуже зручно".

Воркаут не тільки тренує тіло, а й загартовує дух. Тренування та змагання формують характер, виховують силу волі та впевненість у собі, вдосконалюють вміння керувати собою.

Рустам: "Завдяки тренуванням на турніках ми загартовуємо свою фізичну форму, формуємо свій характер, знаходимо нових друзів, в робочі будні після робочого дня ми знімаємо моральну напругу фізичною роботою".

Сподіваємося, що воркаут та здоровий спосіб життя у нашому місті буде поширюватися і далі, та бажаємо нашим спортсменам нових успіхів та перемог. Запрошуємо жителів міста на спортмайданчики, бо здоровим бути модно!

f t g