Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Тестування ґрунтообробної техніки

Автор О.Стеценко

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» провела тестування ґрунтообробної техніки провідних світових виробників, на території земель Новгород-Сіверського району. Тестування проводиться у зв’язку з розширенням банку землі групи та необхідністю реалізувати програму з оновлення існуючого парку техніки.

 

 

Нещодавно на території Новгород-Сіверського кластеру, групою «РОСТОК-ХОЛДИНГ» відбулося тестування ґрунтообробної техніки провідних світових виробників. З переліку техніки, на огляд були представлені: важкі дискові борони та диско-лапові глибокорозпушувачі. Площа землі, яка знаходиться у розпорядженні «РОСТОК-ХОЛДИНГ»  в нашому районі складає близько 14 га. Серед вирощування зернових культур переважає соняшник та кукурудза, які були посіяно восени цього року на площі 7 360 га. Остачу земель під озимі культури залишили не обробленими. Саме на них тестування техніки і відбулося.

Сергій Купавцев - комерційний директор групи компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ»: "Приїхало біля 8 різних виробників. Мета цього заходу - визначити для себе найкращий тип агрегату для обробки ґрунту. Сьогодні проходять випробування дискові борони і глибокорозпушувачі. Запросили інститут ім. Погорєлова для проведення всіляких замірів: глибини обробки, витрати палива, якість обробки після проходження агрегату.

За якістю  та результатами обробки, різноманітними видами техніки слідкувало більше ста людей, що приїхали на тестування з різних областей. Щоб наочно побачити результати роботи та обмінятися вже набутим досвідом у сфері своєї діяльності. За традицією техніку оцінювала спеціальна комісія групи, а також незалежні експерти Українського науково-дослідного інституту ім. Погорілого, за наступними базовими технічними показниками: продуктивність, витрати палива, глибина обробітку, вартість планово-технічного обслуговування, а також вартість нової техніки. Не менш важливим фактором для вибору та оцінювання є якість ґрунтів.

Віктор Погорілий - заступник директора з випробувань: "Залежить від ґрунтів. Ми зараз знаходимося в Н.-Сіверському регіоні, де опідзолені ґрунти, де рекомендовано раз в 3 роки робити глибше, а 2 роки не глибоко. Перший рік використовувати дискові робочі борони, а в один з 3-4 років відповідних культур зробити поглиблення орного горизонту не вивертаючи нагору, бо підзолений родючий шар ґрунту не досить глибокий.

А тому, щоб не нашкодити родючості наших земель, підхід до їх обробітку повинен бути виваженим, з урахуванням всіх показників. Для чого працівникам групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» стане в пригоді відповідний звіт з підсумками по всім критеріям тестування.

f t g