Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Подвійне щастя і подвійні труднощі

Автор С.Сидорко

Народження двійні - це подвійне щастя і подвійні труднощі для батьків. У Н.-Сіверському районі за останні 5 років народилося 9 пар двійнят. Найбільше з них зараз проживає в с. Бирине.

Ніна Тупиця: "Саме наше село славиться найбільшою кількістю двійнят. По лінії мами у нас 3 таких сім'ї. Це двоюрідні брати, Плахута Ігор і В'ячеслав. У двоюрідної сестри Ніни народилися син і донька. Також я з Віктором. І по лінії батька, у племінника двійнята Миколка і Іван. В житті були дуже відповідальні. Ось що батьки скажуть робити, ми намагалися це бездоганно виконати. Наприклад, приходимо зі школи і беремо аркуш і пишемо такий лист-завдання, як ми його називали, і робили так, якщо я свою роботу не встигаю, Віктор допомагав, якщо він не виконував, я допомагала. Я згадую, мама йде на роботу, а ми ще малі, а мати хоче йти разом з жінками на тік. По дорозі жили рідні дід і бабуся. Оце в мішок мене, Віктора, тільки голови стирчать".

Коли перехожі бачать на вулиці маму з величезною коляскою, мимоволі усміхаються і озираються.

Надія Рябик: "Важко, звичайно, було, коли були маленькі. У мене ще на рік старша дочка. Ми старалися, допомагали батьки. А зараз у мене вже помічниці і підтримка. Ми радимося, що як зробити і звичайно зараз вже легше".

А ось наймолодша двійня села полюбляє солодощі і катання на велосипедах, а ще знають кілька віршів. За словами бабусі цих двох чудових хлопчиків, допомоги, як і клопоту в 2 рази більше.

Надія Гуща: "Вони нам вже допомагають і в нас вже є багато таких сімей, де є двійнятки, Я думаю, що на цьому не скінчиться і далі будуть народжуватися двійнята".

Шанс народити двійню збільшується у жінки в період з 30 до 40 років. Двійнята бувають зовні схожі, або навпаки, та для батьків народження двійні-це подвійне щастя.

f t g