Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Українські школи в Польщі

Автор В.Мельник

Відкриття фестивалю "Калинові мости" відбулося у Гурові Ілавецькому, в школі з українською мовою навчання на острівку українства -в маленькій державі в державі. На чолі якої стоїть чарівна пані директор Ольга Сич.

Ольга Сич - директор школи з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому: "Як в окремій українській школі вже 24 роки, це є трохи інша система ніж в Україні. В нас тут є гімназія і ліцей, ми називаємо-комплекс шкіл з українською мовою навчання. Тобто після закінчення школи початкової, після 6 класу в нас вчаться діти 3 роки в гімназії,а пізніше ще 3 роки в ліцеї."

В країнах Євросоюзу нацменшинам приділяють велику увагу, оскільки в комплексі шкіл з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому переважна більшість українців тому і навчання, і дозвілля учнів забезпечують більше ніж достатньо.

Ольга Сич - директор школи з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому: "Це є державна школа, це означає, що кошти не великі. Для дітей з України це є невеликі кошти зараз. В основному платять за харчування, навіть за те, що житимуть в гуртожитку в дуже гарних умовах вони не платять взагалі. Це означає, що навіть для українців з України це не є великі кошти".

Школа має ансамбль пісні і танцю "Думка", вокальну групу "Журавка", музичну школу, телебачення "Школсад", шкільне радіо та спортивні секції. Уявіть собі на скільки ми були вражені коли побачили тут у Польщі Україну, ту Україну яку хотіли бачити у в себе вдома-веселу, безтурботну, багату. На відстані сотень кілометрів тут дотримуються українських традицій, вивчають українську мову, люблять, переживають, співають гарячим українським серцем.

Дуже прикро, що цвіт нашої нації, українські пташенята вилітають з батьківського гнізда і залишають його у пошуках кращої долі на інших землях. І можливо, назавжди залишаються там хоч і душа весь час прагне рідного.

Людмила Мусіяк учениця: "Я також з України-Верховина, приїхала сюди бо тут краща освіта, але сама обрала цю школу тому що вчився мій батько тут і сказав, що це дуже чудова школа і хотіла мати кращу освіту і якось звичніше в школі. Вона мені подобається тим, що тут все українське, таке рідне відчуваєш себе тут, як на Україні- вдома".

«Знання та вміння - дороговказ у кар'єрі»-це девіз учнів комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому. Проекти таких шкіл фінансуються за кошти Європейського союзу. А нашу освіту по всьому світу, радує що українці далеко від батьківщини можуть десь відчути себе як вдома, прикро що там їм краще ніж вдома.

f t g