Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Погодні умови червня стримують роботи по заготівлі сіна

Автор О.Стеценко

Погодні умови червня (часті дощі) стримують роботи по заготівлі сіна. Господарства Н.-Сіверського району які заготовляють сіно з природних сіножатей із-за дощової погоди ще не приступали до сінокосу.

 

Не так давно ми з нетерпінням чекали на дощ, посилаючись на те, що урожай в городі гине без вологи. Та вже зараз, після більше тижня постійних опадів, стримуються роботи по заготівлі сіна які вже з червня розпочали більшість товариств Новгород-Сіверського району.

Згідно статистичних даних станом на 01 червня 2014 року у сільськогосподарських підприємствах Н.-Сіверського району чисельність поголів’я великої рогатої худоби складає 4757 голів, з них близько половини, а саме 2311 голів складають корови. Для того щоб забезпечити продуктивною роботою тваринницької галузі у господарствах необхідно забезпечити відповідну кормову базу.

Валентина Заєць - головний спеціаліст відділу ринкових відносин та маркетингу с/г продукції управління агропромислового комплексу: "Для забезпечення тваринництва кормами з розрахунку 30 центнерів кормових одиниць на одну голову, с/г підприємствам з урожаю поточного року на зимівлю необхідно заготовити сіна 4765 т., силосної маси 16,9 тис. тон та засипати 5.6 тис зернофуражу власного виробництва. На сіно підлягає скосити 1200 га. сіяних трав та 980 га. природних сіножатей".

Більшість с/г підприємств розпочали роботи по кормозаготівлі. Товариства "Мрія" с. Печенюги, "Переможець" с. Лісконоги та сільськогосподарський виробничий кооператив "Блистівський" активно ведуть роботи по заготівлі сіна та силосної маси.

Валентина Заєць - головний спеціаліст відділу ринкових відносин та маркетингу с/г продукції управління агропромислового комплексу: "Станом на 19 червня 2014 року скошено 850 га. сіяних трав, заготовлено 790 т. сіна та укладено в траншеї близько 4 тис. т. силосної маси. Погодні умови червня, часті дощі стримують роботи по кормозаготівлі".

Господарства які заготовляють сіно з природних сіножатей наприклад "Придеснянські луки". Із-за дощової погоди не приступили до сінокосу. Враховуючи те, що травостій швидко старіє, втрачає кормові якості, необхідно терміново включитися в кормозаготівлю та прискорити темпи роботи. У разі ж нестачі кормової бази для с/г підприємств територію природних луків які необхідно скосити доведіться значно збільшити.

f t g