Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Науково-популярні читання "Слово-нетлінне" пройшли в читальному залі ЦРБ

Автор І.Радковець

Науково-популярні читання "Слово-нетлінне" які пройшли 20 червня в читальному залі ЦРБ зібрали разом представників влади, бібліотекарів, науковців, працівників шкіл, музею, гостей, дослідників з м.Шостка та м.Путивль. Творчої наснаги, всіляких гараздів та успіхів у дослідженні «Слова..» бажали учасникам читань голова РДА Олена Мовчан та голова районної ради Олег Бондаренко.

 

Олена Мовчан - голова РДА: "Коли в нас на східних кордонах ведуться такі воєнні дії, робити вигляд, що у нас нічого не виходить тут, що ми можемо тут робити якесь свято і тим паче робити такі гасла і робити акцент на том, що ми братаємось. У нас повинна бути пауза зі стосунками ми повинні зрозуміти з ким ми братаємося, ми повинні побачити і відсіяти зерна, ми повинні побачити все ж таки можливість нашу говорити в унісон з народом Росії та Білорусіі, з їхніми лідерами якими які не зовсім можуть бути провідниками тієї ідеї яку заснували ми, на цьому нашому «Нетлінному слові»".

Олег Бондаренко - голова районної ради: "Ми пишаємося тим, що ми живемо на нашій Сіверській землі, що в нас є можливість доторкнутись духовно до цього твору, доторкнутись до історичних подій, ті які змальовані в « Слові..». І доторкнутись для того щоб з тих історичних подій робити висновки зараз".

Директор Державного історико-культурного музею-заповідника м.Путивль Сергій Тупик приїхав на читання не з порожніми руками, подарував місцевому музею "Слово о полку Ігоревім" видання "Путивський краєзнавчий збірник", збірник поезій одного з поетів Путивля та книгу "Мовчанський монастир". Такий набір подарунків отримала і ЦРБ. Те, що подібні зустрічі це можливість доторкнутись до подій минулого говорив заступник міського голови Павло Плотніков. Учасників читань було 9, кожен з них торкнувся шедевру літератури "Слово о полку Ігоревім". Зацікавила присутніх розповідь учасниці з м. Путивль Тетяни Ведмідь, говорила вона про княгиню Ярославну, як найчарівніший образ поеми «Слова…». Продовжились науково-популярні читання поетичними, які відбулись з покликом єднання земель, любові до рідного краю, виховання патріотичних почуттів. Вже втретє на читаннях з доповіддю виступає Наталія Смикодуб приїхала вона з м. Шостка «Словом» почала займатись в ранньому віці.

Наталія Смикодуб - дослідниця "Слова" м. Шостка: "Кожного разу, коли я сюди приїжджаю я відчуваю різницю. Якщо раніше не було такого резонансу, то сьогоднішня зустріч наша мені дуже сподобалась тому що люди піднімаються душею і розуміють наскільки це важливо бути свідомою людиною, свідомим українцем і боронити, таким чином, свою честь і гідність".

Сергій Тупик - директор Державного історико-культурного музею-заповідника м.Путивль: "Ті ідеї які в "Слову о полку Ігоревім" вони вічні і вони стосуються не вузького кола фахівців. Ці ідеї повинні жити в кожному серці, у кожного маленького хлопчика чи дівчинки, чи дорослої людини. Це ідеї патріотизму, ідеї відданості рідній землі, рідному краю, ідеї любові до рідних і близьких людей. Хіба може бути більш нетлінне ніж про те, що сказано в "Слові о полку Ігоревім". Тому такі великі ідеї вони будуть вічними, і скільки будуть жити люди в нашій землі, ми будемо завжди згадувати початок нашої державності і початок нашої культури, нашої історії "Слово о полку Ігоревім", дійсно вічне і нетлінне слово".

f t g