Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

«Діти сироти» – тема засідання круглого столу

Автор І.Радковець

84,2% від загальної кількості дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування в Н.-Сіверському районі влаштовані в сімейні форми виховання. Про це, та проблемні питання що стосуються всіх аспектів життєдіяльності дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування говорили днями на засіданні круглого столу.

 

На обліку служби у справах дітей РДА  перебуває 76 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування з яких троє виховується в дитячих будинках сімейного типу в області, 12 дітей в прийомних сім'ях, 49 у сім'ях опікунів і піклувальників. Всі діти, що проживають у прийомній сім'ї та виховується в дитячому будинку сімейного типу потребують підтримки з боку держави. Проблемні питання, що стосуються всіх аспектів життєдіяльності дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, обговорювали нещодавно на засіданні круглого столу. Голова РДА Олена Мовчан зупинилась на важливості виховання дітей в сім'ї та дякувала прийомним батькам.

Олена Мовчан - голова Н.-Сіверскьої РДА: "Я вважаю, що це наше майбутнє і на цьому наголошую – діти. Якщо ми будемо їх мати - це майбутнє. Я всім вдячна хто має дітей, хто виховує їх, хто розкрив свою душу і взяв в свою сім’ю дитину, опікується дітьми, це дуже важливий такий спектр нашої духовності і якщо ви це зробили я вважаю, що на небі це вам зарахують однозначно".

Першим питанням, що було винесено на обговорення - це сплата аліментів, адже батьки які позбавлені батьківських прав не звільняються від утримання дитини, а дорослі, що опікуються сиротою не мають права відмовлятись від аліментів, бо цим порушують права дитини.

Сергій Поливода - начальник служби у справах дітей РДА: "Опікун  зобов’язаний діяти та захищати права та інтереси дітей. Якщо законодавством передбачено, що батьки які позбавлені батьківських прав не звільняються від обов'язку утримувати дитину, це їх обов'язок. Якщо ви відмовились від цих аліментів, тобто ви відмовились від прав дитини на отримання цих аліментів".

З 76 дітей які перебувають на обліку, 21 дитина - сирота, всі решта позбавлені батьківського піклування. Всі вони мають бути охоплені оздоровчими послугами, що є однією з вимог виховання дітей сиріт. Говорила на засіданні завідувач сектору з питань сім'ї, молоді та спорту РДА Неля Чугаєва. До позаміського оздоровчого закладу "Десна" на першу зміну поїде 8 чоловік на відпочинок, на другу- 6 чоловік дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Цікавило вихователів прийомних дітей пенсійне забезпечення дітей-сиріт. Як зазначила начальник управління пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі Тетяна Кравченко, пенсійні виплати отримують діти сироти віком до 18 років і діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування до 23 років, що навчаються на денній формі навчання. Не залишилось поза увагою питання навчання, працевлаштування дітей-сиріт, та навчання батьків. Останніми ж такими зустрічами задоволені, кажуть приємно відчувати підтримку з боку влади.

Микола Акальмаз: "Будь - яка інформація нам важлива, видно, що люди хвилюються за дітей".

Світлана Сузік: "З боку служби все добре, всі питання завжди вирішуються вчасно, завжди йдуть нам на зустріч. Я намагаюся завжди приходити на ці зустрічі і дуже задоволена. Для себе вирішуєш, як поступати з дітьми щоб їх не образити".

f t g