Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Обережно шахраї

Автор А.Лисенко

Містом йде хвиля спроб ошукати довірливих громадян за допомогою телефону.

 

14 квітня біля полудня  у квартирі Марії Дмитрівни задзвонив телефон, зі слухавки пролунав голос начебто сина Олександра, сказав, що потрапив у халепу, і  терміново потрібні гроші.

Марія Піскун: "Десь  10.30 ранку задзвонив у мене телефон, піднімаю слухавку, говорять, це я ваш син. Я одразу незрозуміла голос несхожий на мого сина, я кажу, а що трапилось, він каже - мам я в міліції, чому і каже поговориш зараз з представником міліції. Він каже, жінка, ви знаєте що ваш син штовхнув хлопця він впав і розбив голову, потрібна ваша допомога, я кажу яка, потрібні гроші на лікування. Я кажу в мене грошей немає з собою в мене тисяча пенсії, звідки в мене гроші, а скільки потрібно, дві тисячі. Я кажу, а де зараз мій син знаходиться, він каже в міліції, так я каже зараз прийду він раз і слухавку поклав"

Така шахрайська схема зараз активно працює на території нашого міста, бо багатьом людям  в такій ситуації затьмарює розум, і вони втрачають можливість  адекватно відреагувати на ситуацію, кажуть правоохоронці. За минулий тиждень відкрито 2 кримінальні справи стосовно вчинення шахрайських дій через телефонний зв'язок.

Тарас Ковалькевич - старший слідчий слідчого відділення Н.-Сіверського РВ УМВС: "Можу повідомити, що звернулось дві особи з відповідними заявами вчинення стосовно них шахрайських дій".

Правоохоронці  застерігають бути пильними, у випадку якщо з вами трапляється аналогічне відразу телефонувати до міліції.

Тарас Ковалькевич - старший слідчий слідчого відділення Н.-Сіверського РВ УМВС: "Я хочу довести до відома громадян, якщо будуть такі телефонні дзвінки з вимогою полегшити чиєсь там становище ,тому що особа потрапила в якусь там біду, халепу. Незалежно від того хто дзвонить, чи - це син, чи - дальній родич, тому ми не знаємо яку інформацію мають злочинці. Треба спочатку ні в якому разі не кидатись і перераховувати гроші, треба перевірити дану інформацію, тому що вона дійсно може підтвердитись, а може і не підтвердитись. У разі її не підтвердження треба негайно звертатися до чергової частини Н.-Сіверського райвідділу з відповідними заявами тому, що поведінка людини відносно якої скоюється злочин, вона в 90% може допомогти розкриттю цього злочину. Тому, що маючи контакт з особою злочинця особа може передати ці відомості до правоохоронних органів і правоохоронні органи вже за своєю спрямованою діяльністю можуть встановити місце звідки відбувались дзвінки, особу злочинця і припинити ці неправомірні дії".

f t g