Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Військово-патріотичне виховання молоді

Автор О.Лельотко

Військово-патріотичне виховання молоді в Н.-Сіверському районі серед головних складових навчального процесу, адже на сьогодні школа – єдиний заклад, де проходять підготовку до захисту Вітчизни всі юнаки без винятку.  І зараз, в нелегкі для нашої держави часи, роль такого предмета як "Захист Вітчизни" надзвичайно зростає.  Під час вивчення цієї дисципліни учні 10-11 класів знайомляться зі специфікою військової справи, готуються до виконання військових обов'язків в лавах Збройних Сил України.  Найбільшу увагу військово-патріотичному вихованню молоді приділяють в Н.-Сіверській державній гімназії ім.К.Д.Ушинського.  Саме цей напрямок роботи в школі протягом тривалого часу серед найголовніших.

 

Василь Хохльонок вчитель з фізичної культури та захисту Вітчизни: Головна увага в нашій школі приділяється тому, щоб діти були патріотами класу, школи, міста Збройних Сил України, своєї держави. Це принцип нашої роботи і принцип військово-патріотичного виховання.

Колишній військовий, нині вчитель з фізичної культури та захисту Вітчизни Василь Хохльонок протягом часу відведеного на вивчення предмета "Захист Вітчизни", а це година на тиждень, намагається дати учням якомога більше знань з військової підготовки аби в подальшому вони стали гідними захисниками своєї Батьківщини.  Хоча, як він зазначив, ускладнює цю роботу брак відповідної матеріально-технічної бази, зокрема такої як навчальна зброя, це не зупиняє справжнього патріота своєї справи.

Василь Хохльонок вчитель з фізичної культури та захисту Вітчизни: Зв'язки у нас налагоджені з прикордонниками. На триденні збори ми виїжджаємо на заставу» Вороб'ївська».  Ми розкладаємо зброю, проходить підготовка до стрільби Таким чином курс програми "Захист Вітчизни" ми проходимо на практичних заняттях. Зв'язки у нас також з ветеранами Афганістану, ветеранами  Великої Вітчизняної війни,працівниками міліції. Нашій школі не соромно за наших учнів, які закінчили нашу школу і йдуть до Збройних Сил.

Учні Державної гімназії чітко усвідомлюють важливість вивчення військової дисципліни і намагаються запам'ятати кожне слово, виконати правильно кожен рух.

Владислав Дригін учень Державної гімназії ім. К.Д.Ушинського: На даний момент в Україні дуже напружена політична та військова ситуація, тому що російські війська стоять біля наших кордонів . Ми вже маємо закладати патріотичні якості з дитинства, зі школи, щоб виховати риси справжнього патріота України, щоб не зрадити своєї Батьківщини та служити своєму народові.

Хоча предмет "Захист Вітчизни" не є обов'язковим для дівчат, Валерія відвідує заняття з задоволенням і поруч з хлопцями вивчає ази військової справи.

Валерія Єрошенко учениця Державної гімназії ім. К.Д.Ушинського: Хтось повинен вчити, хтось лікувати, а хтось повинен і має знати як захищати, тому для мене цей урок дуже важливий. Він розвиває якості патріота, силові якості, вольові якості, характер. Тому я вважаю, що коли хлопці говорять, що дівчина повинна займатися дівочими справами, це не зовсім справедливо, тому що іноді дівчата роблять справу хлопців набагато краще, ніж самі хлопці

Отже, спостерігаючи як чітко крокують хлопці та дівчата і усвідомлено розповідають про необхідність військово-патріотичного виховання, можна впевнено сказати, що ці гімназисти будуть надійними захисниками рідної землі.

f t g