Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Стан бомбосховищ в Н.-Сіверському районі

Автор Г.Король

У нашому районі налічується 56 спеціальних захисних споруд та перевірка показала непридатність більшості новгород-сіверських бомбосховищ до захисту.

 

Рятувати людей під час стихійних лих, аварій на небезпечних підприємствах та під час війни покликані спеціальні захисні споруди. Чи є де врятуватися новгород-сіверцям нам розповіли у держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Спеціальні захисні споруди в залежності від ступеню захисту поділяються на власне сховища та протирадіаційні укриття, які можуть бути вбудовані, або розташовуватися зовні. Та однією з головних вимог до них є те, аби вихід з такої споруди виходив на поверхню.

Євгеній Лисиця - головний фахівець Н.-Сіверського РВ УДСНС, капітан служби цивільного захисту: "Якщо буде землетрус чи пожежа, вибух, авіаудар, будівля може скластися і якщо буде розташовуватися вхід всередині будівлі, то буде важко вийти назовні. У нас захисні споруди, як правило, є на підприємствах, установах та організаціях та в підвальних приміщеннях багатоповерхових будинків".

Кожна така споруда повинна пройти технічну інвентаризацію, яку проводить бюро технічної інвентаризації. Процедура коштує недорого і визначена Кабінетом міністрів України. І в нашому районі згідно документів значиться 56 захисних споруд та, нажаль, більшість з них не придатні до використання.

Євгеній Лисиця - головний фахівець Н.-Сіверського РВ УДСНС, капітан служби цивільного захисту: "З них 28 було подано на списання районною комісією ТПТНС, 28 на даний час у нас залишаються, з них технічну інвентаризацію пройшло лише 4 споруди: 7 пожежно-рятувальна частина, ЦРЛ, відділ статистики в Н.-Сіверському районі і приміщення Н.-Сіверської митниці. Інші власники підприємств, установ та організацій відмовляються проводити ці заходи. Хто відмовляється, хто каже, що потрібно значні суми коштів, але у нас є захисна споруда протирадіаційного укриття, на якій ми також проводили інвентаризацію, коштів пішло до 200 гривень".

Якщо є потреба, то будь-яке підвальне приміщення в залежності від ситуації можна використовувати як протирадіаційне або протихімічне сховище. Будемо вірити, що нам ці споруди ніколи не знадобляться.

f t g