Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Щоб не захворіти менінгітом, зміцнюйте імунну систему та проходьте вакцинацію

Автор О.Харькова

У січні–лютому в різних містах України реєструвалися випадки захворювання на менінгіт, є кілька смертельних. Стурбовані повідомленнями в ЗМІ, на спалах б'ють і батьки на Новгород-Сіверщині. Що ж це за хвороба і як від неї захиститися? Про це розповіла нам дитячий інфекціоніст Новгород-Сіверської ЦРЛ Людмила Берлявська.

Менінгококова хвороба – хвороба підступна, кажуть педіатри. Це гостре інфекційне захворювання має тяжкий перебіг, а показник летальності сягає 10–20 відсотків.

Людмила Берлявська - дитячий інфекціоніст Новгород-Сіверської ЦРЛ: "Менінгококова інфекція – це група захворювань, яка визивається менінгококом. Клінічні ознаки різноманітні. Проявляється ознаками загальної інтоксикації, підвищенням температури тіла до 39 – 40 градусів. Може бути рвота, рідкий стул.  В перші 6 – 12 годин з'являється висипка на шкірі."

Механізм передачі  цієї інфекції тільки крапельний - наголошують лікарі, адже менінгокок передається через повітря при розмові, кашлі, чханні на невелику відстань, зараженню сприяє скупченість, тісний контакт між людьми в закритих приміщеннях, що не провітрюються. Крім того, на менінгококову інфекцію більше хворіють люди зі зниженим імунітетом та з хронічними недугами верхніх дихальних шляхів (хронічні тонзиліти, гайморити, синусити та інші хронічні захворювання).

Людмила Берлявська - дитячий інфекціоніст Новгород-Сіверської ЦРЛ: "Інша форма менінгіту проявляється теж такими клічними ознаками, дитина може втрачати свідомість,  але висипання на шкірі для цього патологічного стану не характерні. Підвищення температури тіла у дитини від 38 до 40 градусів повинно викликати у батьків боязнь на предмет менінгококової інфекції."

Серед тих, хто захворів, 80 відсотків - діти, тож особливе значення має своєчасне звернення за медичною допомогою, зазначає Людмила Миколаївна, а враховуючи схожість менінгококової інфекції з гострими респіраторними інфекціями,  лікаря потрібно викликати за перших симптомів хвороби.

Тетяна Сваткова - лікар-епідеміолог Новгород-Сіверської СЕС: "За минулий 2010 рік в нашому районі було зареєстровано 2 випадки захворювання на менінгококову інфекцію. Один випадок в районі і один по місту. На початку 2011 року зареєстровано 1 випадок на менінгококову інфекцію. Це дитина до 2 років."

Найбільша кількість хворих реєструється саме у зимово-весняний період, зазначають лікарі, тож з настанням холодної пори року дорослі та діти повинні тепло одягатися, носити головні убори, а в харчовий раціон включати вітаміни. Ну і  вакцінуватися.

f t g m

счетчики