Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Науково-практична конференція "Іван Богун - лицар, полковник, герой"

Автор І.Радковець

350 років виповнюється цьогоріч з дня смерті військового полковника Івана Богуна. З цієї нагоди в краєзнавчому відділі музею заповідника "Слово о полку Ігоревім" відбулась науково-практична конференція, яка зібрала разом істориків, краєзнавців, вчителів та учнів. Про Н.-Сіверщину в роки козаччини говорив історик Павло Провозін. Про роки життя Івана Богуна, його військові подвиги та місце загибелі розповіла завідуюча відділом давньоруської літератури музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Ірина Лобачова.

 

Ірина Лобачова - завідуюча відділом давньоруської літератури музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "В щоденниках хроністів написано, що село де розташовувався Ян Казимир, назва якого було Хоміно, знаходилося на півмилі від міста. На той час вираховувалося по різному. І ми дійшли до висновку, що Іван Богун загинув саме біля села Комань. Більше ІІІ століть невідомо, як загинув Іван Богун, але пам'ять про цю талановиту людину залишилась в пам'яті народній".

Іван Богун благородний шляхтич, смілива сильна людина, козацький гетьман України який вразив світ своїм героїзмом, говорили під час зустрічі. Зацікавила присутніх розповідь Олени Черненко та Івана Кедуна про археологічні знахідки часів козаччини.

Іван Кедун - кандидат історичних наук, викладач Ніжинського Державного університету ім. М. Гоголя: "Серед матеріалів, які знаходимо з періоду, який нас цікавить, це переважно кераміка, фрагменти куль, ножі і різноманітні побутові предмети".

Заступник голови РДА Павло Плотніков говорив про важливість вшанування пам'яті полководця та героїзм Івана Богуна.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Іван Богун - це постать, яка ввійшла не тільки в історію, ввійшла в міфи, легенди нашого народу, як славетний лицар, герой, видатний патріот. Ми всі пам'ятаємо його як козацького полковника, як людину одного з героїв визвольної війни. Він є тією людиною, яка формує саме міф про визвольну війну нашого народу".

Тож, нехай такі зустрічі проходять традиційно, а постать Івана Богуна назавжди залишиться у наших серцях.

f t g