Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чи стоятиме Ленін в нашому місті

Автор О.Стеценко

На засіданні позачергової сесії міської ради серед низки винесених на розгляд питань питання щодо демонтажу пам'ятника Леніну обговорювалось більше трьох годин. Різні думки було висловлено з цього приводу.

 

24 лютого у другій годині дня відбулося засідання позачергової сесії міської ради. З 30 депутатів міської ради присутніх було 27, також був присутній депутат обласної ради Сергій Сергієнко. Запрошено було і представників громадських об'єднань та організацій. Засідання розпочалося з оголошення міським головою Сергієм Пунтусом порядку денного. На розгляд було винесено 4 питання: про демонтаж пам'ятника Леніну, внесення змін до регламенту сесії міської ради, створення сайту міської ради та розробку статусу громади міста Н.-Сіверський. Серед переліку питань найбільшого ажіотажу набуло вирішення питання, яке стосувалося демонтажу пам'ятника Леніну. Рішення щодо внесення цього питання до порядку денного було прийнято на основі заяви, отриманої міським головою Сергієм Пунтусом.

Сергій Пунтус - міський голова: "Надійшла заява від Рахманого Миколи Леонідовича, помічника народного депутата України: "Прошу Вас на підставі діючих Указів Президента від 2007-2009 років щодо демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків тоталітаризму розглянути питання та ухвалити відповідне рішення в межах чинного законодавства та повноважень про вирішення питання по демонтажу пам'ятника Леніну по вулиці Б.Майстренка біля Районного будинку культури 24 лютого 2014 року".

Аби пояснити актуальність цього питання, слово надали і самому заявнику - Миколі Рахманому.

Микола Рахманий - помічник народного депутата України Руслана Марцінківа: "Найголовніше питання, найактуальніше на сьогодні - вирішення питання щодо пам’ятників тоталітаризму. Ви бачите: і в Києві, що стовно цього відбувається, і в обласному центрі вже знято цей пам'ятник. Тому це об'єктивна необхідність, потреба часу, і потрібно всій громаді. Зараз я спробую пояснити необхідність демонтажу цього пам'ятнику. Тут є кілька аспектів: перший аспект - це юридичний, існує три укази Президента, які не відмінені і не скасовані, і вони мають бути виконані, згідно з чинним законодавством; другий аспект - ідеологічний, але на цьому аспекті я взагалі не хочу зупинятись. Я хотів би, щоб рішення, яке ухвалить міська рада, було також і в інтересах наших опонентів".

Різні думки прозвучали з приводу цього питання.

"Був Закон Президента, треба було зносити тоді пам'ятник, і людей не зіштовхувати".

"Можна знести все. У нас, як мені сказала одна людина, він себе вижив. Але, вибачте, ми всі себе виживаємо, але це наша історія, яка б вона не була".

Голова ж міської ради висловив свою думку.

Сергій Пунтус - міський голова: "Я особисто цим питанням займатися не буду, яке б рішення не було прийняте. Якщо позитивне, то треба вирішити, хто буде відповідальний за проведення тих робіт. Друге питання - за який кошт. Трете питання - куди ми його перенесемо на збереження".

Підсумком сесії стало винесення цього питання на розгляд загальних зборів громадян, яке підтримало 26 депутатів з 28 присутніх.

Сергій Пунтус - міський голова: "Винести це питання на розгляд загальних зборів громадян, які будуть проходити орієнтовно 15 березня, і дати можливість на цих зборах ухвалити відповідне рішення щодо демонтажу або іншої долі пам'ятника Леніну".

f t g