Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Літературна вітальня "Безсмертний, як народ"

Автор Н.Приходько

З кожним днем наша держава все більше наближається до відзначення знаменної дати - 200-річчя від дня народження Т. Г Шевченка. Як по всій Україні, так і в нашому районі проходять різноманітні заходи, присвячені життю та творчості великого Кобзаря. Так, 24 лютого, в Н.-Сіверській гімназії №1 пройшла літературна вітальня з тематичною назвою "Безсмертний, як народ".

 

Наталія Кравцова - вчитель української мови та літератури Н.-Сіверської гімназії №1: "Літературна вітальня проводилася з метою вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка напередодні 200-річчя з дня його народження. Вітальню підготували діти та вчителі нашої гімназії. Запрошені на захід були вчителі району, а також методисти районного методичного кабінету".

Підготовлена програма була досить насиченою, пізнавальною та різноманітною. На міні-виставці були представлені малюнки до відомих Шевченківських віршів. Всім присутнім сподобався і підготовлений учнями 9-Б класу інсценізований уривок з поеми "Наймичка" Шевченка. На заході згадувалося й те, що сьогодні чимало віршів Тараса Григоровича покладені на музику. Одну з таких пісень "Зоре моя вечірня" виконала учениця гімназії 8-Б класу Тарабарова Лариса.

Під час літературної вітальні лунали розповіді учнів про наших відомих земляків, знайомих з Шевченком. Серед яких Ілля Васильович Буяльський та Михайло Корнійович Чалий. Згадували про діяльність Тараса Григоровича як перекладача. Зокрема, гімназисти продекламували 2 уривки з тексту "Слово о полку Ігоревім" в перекладі Шевченка - це "Плач Ярославни" та "Битва на Каялі". Особливо присутніх вразили власні вірші учнів, присвячені генію українського народу. Тут лунали і рядки Валентини Пуриги.

Розповідали про великий талант Шевченка як художника. Деякі з його малюнків були показані на інтерактивній дошці. В кінці заходу під мелодію пісні на слова відомого "Заповіту" хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у всі часи за свободу України. Олена Коврижко, вчитель української мови та літератури Лизунівської ЗОШ І-ІІ ст., каже, що вивчення творчості Шевченка в школі є дуже важливим.

Олена Коврижко - вчитель української мови та літератури Лизунівської ЗОШ І-ІІ ступенів: "Т. Г. Шевченка називають совістю нації, і це істина. Тому вивчення творчості Тараса Григоровича в школі має надзвичайно велике значення для формування сучасної людини, духовності молодого покоління, адже саме за Шевченком ми звіряємо любов до Батьківщини, саме за Шевченком ми знаємо, як оцінювати історію рідного краю і рідного народу, саме Шевченко є тим мірилом, що формує духовність нашого учня".

f t g