Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Сесія міської ради

Автор Т.Лось

Грандіозні плани по розвитку Н.-Сіверського озвучили на 13 сесії шостого скликання міської ради, але виконувати їх будуть лише за надходженням коштів. Крім цього, на сесії розглянули аж 30 питань.

 

 

На 13 сесію шостого скликання міської ради прийшли 21 депутат з 30, були присутні також і запрошені депутати районної та обласної рад. Першим питанням розглянули бюджет міської ради. Надходження у 2014 році плануються у сумі понад 10 млн.грн. Основними статтями видатків на 2014 рік залишаються заробітна плата та виплати за соціальними гарантіями. Загалом міський бюджет мало чим відрізняється від минулорічного, але трохи кращий - зарплати закладені в ньому на 80% проти 70% минулорічних. В міському бюджеті передбачені і кошти на розвиток окремих територій.

Ніна Топчій - головний бухгалтер Н.-Сіверської міської ради: "Субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій становить 1.473.712 грн., в тому числі, на відновлювальні роботи по вул. Луначарського у сумі 1.100.000 грн., на ліквідацію наслідків підтоплення вулиць Калініна, Паркова, Весняна у сумі 373.712 грн.".

Бюджет депутати затвердили швидко, а от друге питання щодо програми соціально-економічного розвитку міста викликало дискусію в залі засідань. Грандіозні плани на 2014, такі як програми ремонту доріг, освітлення вулиць, протиерозійних робіт, благоустрою, закупівлі сміттєвих баків та сміттєзбиральних машин тощо перерахував голова міськради Сергій Пунтус, додавши, що вціляться вони в життя за умови надходження коштів.

Сергій Пунтус - міський голова: "За умови отримання державної субвенції міська рада буде працювати над цими питаннями і програмами".

Але депутати попросили назвати конкретно ті програми, які все ж будуть реалізовані в цьому році.

Ірина Воронько - депутат Н.-Сіверської міської ради: "Ми двічі розглядали третій рік поспіль, ми закладаємо цей перелік об'єктів, голосуємо, не виконуємо і знову включаємо, попередньо знавши, що немає коштів".

Депутат обласної ради Сергій Сергієнко запропонував визначити пріоритетні програми та визначитись яким чином вони втілюватимуться в життя, і вже робити реальні кроки в цьому напрямку, інакше і надалі всі добрі наміри і плани залишаться лише на папері.

Сергій Сергієнко - депутат Чернігівської обласної ради: "Якщо ми хочемо всього, у мене є конкретна пропозиція. Я вивчив програму в Інтернеті  по фінансуванню депутатів Ігоря Рибакова. Я бачив наступні цифри: 48 млн. пішло на регіональний розвиток області, 10 млн. виділено на сьогоднішній день Ігорю Рибакову на виконання його обов'язків по Корюківському округу. Тому у мене пропозиція, якщо ми бачимо, що пріоритетні програми - пункти 1, 2, 3. Потрібно скористатися цією пропозицією, вийти на контакт з Ігорем Рибаковим і вирішити ці питання".

Голова міської ради з усім погодився і пообіцяв підготувати конкретні пропозиції у найближчий термін. Третім питанням розглянули зміни до штатного розкладу для вихователів дитячих садочків міста, які працюють зараз на 0,85 ставки. З проханням збільшити тривалість робочого дня, а разом з тим і заробітну плату, вихователі звертались неодноразово і у міську раду, і у відділ освіти, і до депутата обласної ради. На запитання депутатів, навіщо набирають нових людей, коли місця звільняються, а людей залишають на неповних ставках, начальник відділу освіти Ірина Зюзько відповіла, що цим самим дають роботу Н.-Сіверській молоді. Шляхом дебатів і дискусій на сесії вирішено перевести відповідних працівників на 0,9 ставки. Також на сесії розглянули розмір батьківської доплати на відвідування дітьми дошкільних закладів. Її залишили на рівні минулого року, але розширили перелік пільгових категорій. У виплаті на оздоровлення молодшого персоналу навчально-виховних закладів відмовили через брак коштів. Переважна ж кількість питань, розглянутих на сесії, стосувались земельних відносин, податків на землю, оренди земельних паїв тощо.

f t g