Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

350 роковини з дня загибелі Івана Богуна

Автор І.Радковець

Іван Богун - полковник, герой України, військовий діяч визвольної війни. На місці його загибелі поблизу села Комань біля пам'ятного знаку вшанувати пам'ять видатного полковника Івана Богуна з нагоди 350 роковин з дня його загибелі зібрались багаточисельна громада та гості.

 

Станіслав Ворлига - заступник отамана Городнянського Свято-Миколаївського полку: "Іван Богун прожив, напевно, не довге життя -  він помер молодим. Але настільки воно було яскравим та наскільки воно було насиченим подіями, котрі тоді проходили в нас в Україні, що цього чоловіка через 350 років після його смерті ми пам’ятаємо, вшановуємо та поминаємо. Завдяки таким нашим героям, як Іван Богун, напевно, ми всі повинні рівнятися, пишатися".

Команський сільський голова Любов Акуленко дякувала всім присутнім за допомогу в облаштуванні місця, де кожного року 17 лютого збираються представники козацьких осередків. Осавул Батуринського полку Володимир Кургуз та старший науковий співробітник музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» Павло Провозін розповідали присутнім про подвиги полковника Івана Богуна. Про мужність, героїзм військового діяча говорив під час свого виступу голова Н.-Сіверської РДА В.Кауфман.

В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської райдержадміністрації: "350 років тому на цих пагорбах поблизу Десни трагічно загинув один із славетних синів нашої Батьківщини козацький полковник, наказний гетьман Іван Богун. Улюбленець свого народу, захисник його інтересів, він до останньої хвилини був непохитний у своїй відданості, помер як герой".

Іван Богун - благородний шляхтич, смілива сильна людина, козацький гетьман України, який вразив світ своїм героїзмом. З нагоди вшанування пам'яті полководця отець Олександр відслужив поминальну панахиду. «Козацький полковник Іван Богун постійно перебував у вирії бойових дій,-  говорили під час мітингу, - військова мужність та чисельні перемоги Богуна зробили йому ім'я непереможного полководця, який назавжди залишиться у нашій пам'яті.»

f t g