Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Влада відвідала воїна-афганця

Автор А.Лисенко

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-річниця виведення радянських військ  з  Афганістану. З цієї нагоди заступник голови РДА Павло Плотніков та голова Новгород-Сіверської Спілки ветеранів Афганістану Іван Шульга напередодні свята особисто завітали до учасника бойових дій в Афганістані Сергія Костюри, аби поздоровити  його з цим пам’ятним та водночас сумним днем, адже багато його товаришів не повернулися додому. Звісно, спогади про війну завжди болючі, але ми мусимо пам'ятати про ті страшні події, аби наступні покоління не повторювали прикрих помилок.

 

Сергій Костюра - учасник бойових дій на території Афганістану: "16 грудня 1982 року я потрапив до Кандагару і там служив більше року, потім через  хворобу вже дослужував у Радянському Союзі. Ось це наскрізне поранення звідти. Отримав Орден Червоної Зірки. Нас пішло 16 чоловік, повернулося четверо. Це важко розповідати".

Згадки про ту страшну війну навіть через стільки часу викликають болючі спогади у ветерана, адже в останньому бою в гарячій точці він мало не загинув від кулі снайпера, тому деякі факти про воїна-інтернаціоналіста нам розповів його військовий побратим.

Іван Шульга - голова Н.-Сіверської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану: "Він врятував командира з-під вогню. Був важкий бій, де їх живих залишилося небагато. Після цього рішенням командування (це були бої в районі Кандагару - це гаряча провінція, де нерівний був бій), були нагороджені командир роти, батальйону, а також і наш земляк, Орденом Червової Зірки".

«Зі свого боку, держава намагається приділяти належну увагу вирішенню проблем воїнів-інтернаціоналістів та всіляко докладає зусиль, аби їх підтримувати», - зазначив Павло Плотніков.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "2014 р. проголошено Указом Президента України «Роком воїнів-інтернаціоналістів». В цей рік ми вшановуємо всіх воїнів, які свого часу виконували свій інтернаціональний обов'язок в інших державах, приймали участь в збройних конфліктах, які на сьогоднішній день виконують свій обов'язок у складі миротворчих місій ООН і забезпечують мир та безпеку в світі. РДА зі свого боку намагається виконувати всі свої зобов’язання в повному об'ємі. Так, нами укладено з районною організацією воїнів-інтернаціоналістів меморандум про співпрацю. Ми намагаємося виконувати всі його пункти - вони в основному стосуються саме соціального захисту афганців, підтримки діяльності їхньої організації, підтримки їх в патріотичному вихованні. На сьогоднішній день вже виділено приміщення для діяльності цієї організації, і інші питання вирішуються в межах можливості бюджету і фінансування".

f t g