Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Урок мужності

Автор О.Лельотко

В Н.-Сіверській гімназії до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав пройшли урочисті збори. Молоде покоління, педагогічний колектив навчального закладу та гості стоячи зустрічали запрошених на захід людей, які в свій час пройшли через пекельне полум'я Афганістану. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся з поля бою. На початку так званого «Уроку мужності» до присутніх звернувся заступник голови Н.-Сіверської РДА Павло Плотніков.

 

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Це наймолодше на сьогоднішній день покоління ветеранів, те покоління, яке побачило війну, яке довело ще раз, що наші воїни, українські воїни, вони мужні, чесні і завжди виконують поставлені завдання. Я закликаю все наше молодше покоління навчатися, рівнятися на їхні подвиги і бути достойними того, що було зроблено попередніми поколіннями".

За мужність і героїзм дякувала воїнам-афганцям директор Н.-Сіверської гімназії №1 Віра Мокрякова. Вона зазначила, що такі зустрічі необхідні, аби підростаюче покоління знало всі сторінки своєї історії, якими б страшними вони не були.

Віра Мокрякова - директор Н.-Сіверської гімназії №1: "Я щиро рада вас тут вітати і сподіваюся, що ці уроки, які ви сьогодні візьмете з цього заходу, вам допоможуть в подальшому. Ви -  майбутні політики, за вами майбутнє, ви будете будувати своє життя, і хочеться, щоб ви його будували з урахуванням тієї історії, всіх тих подій, які відбулись у нас в пройдешньому".

Щороку до річниці виведення радянських військ з території Афганістану проходять спортивні змагання. Голова Н.-Сіверської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Іван Шульга під час заходу зазначив, що цим самим воїни-інтернаціоналісти хочуть залучити якомога більше молоді до здорового способу життя, щоб підростаюче покоління не було безсилим перед багаторічними ворогами здоров'я.

Іван Шульга - голова Н.-Сіверської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану: "Згадуючи роки, коли ми знаходилися в Республіці Афганістан, ми неодноразово зштовхувалися з тим злом, наркоманією, коли з Пакистану йшли каравани на Радянський Союз з наркотиками, що скалічити нашу молодь. І, нажаль, в нашій країні це поширилось: наркоманія і пияцтво. Тому наша організація Н.-Сіверського Союзу  ветеранів Афганістану і в майбутньому буде проводити змагання не тільки з боксу, але й будь-які заходи, щоб нашу молодь задіяти, щоб були сильними, мужніми, чесними і порядними людьми в майбутньому".

Після урочистих зборів розпочався турнір з боксу, в якому брали участь 30 спортсменів з Коропа, Шостки та Н.-Сіверського. Майже 2 години тривали запеклі поєдинки, близько половини з яких завершились бойовою нічиєю. І звісно, цього дня відбулося нагородження. І переможці, і ті, що поступилися, отримали медалі з рук воїнів-інтернаціоналістів. За значний внесок у військово-патріотичне виховання молоді всім трьом тренерам, вихованці яких виходили на ринг, Іван Шульга вручив Почесні грамоти Обласного військового комісаріату.

f t g