Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Трьома новими піаніно поповнились музичні школи області

Автор Т.Лось

Трьома новими піаніно поповнились музичні школи області, одне з яких особисто привіз до Новгород-Сіверської музичної школи Леонід Данилович Кучма. Інструмент сконструйовано та виготовлено компанією «Steinway & Sons» виключно з натуральної деревини і вважається одним з найкращих інструментів у світі в класі фортепіано.

 

Вже зранку ІІ Президента України і водночас шанованого земляка Леоніда Кучму на кордоні району зустріло керівництво району з хлібом-сіллю і наша знімальна група. А після - одразу в музичну школу, де гостя вже чекали з нетерпінням. Про те, що колись в районній музичній школі навчатимуть дітей музиці на найкращому музичному інструменті в світі не мріяли ніколи. З натуральної деревини, виблискуюче новенькою білою фарбою піаніно компанії «Steinway & Sons» захопило і нових музикантів, і їхніх вчителів. "Маленьку п'єсу" самого Моцарта вперше на цьому інструменті зіграв для всіх присутніх Богдан Ферубко.

Концертмейстер Володимир Рахманов відзначив неповторність подарованого інструменту та подякував Леоніду Даниловичу за неоціненну роботу з відродження культури України.

Володимир Рахманов - концертмейстер Н.-Сіверської музичної школи: "Є така пісня (можливо ви її пам'ятаєте): "Есть одна у лётчика мечта - высота, высота..."  Але, мабуть, без доброго літального апарату ні один льотчик ніякої висоти не досягне. Ось так і ми, музиканти, без доброго інструменту яка може бути висота? Сьогодні у мене великий день, сьогодні я вперше граю на піаніно «Steinway & Sons». Перше враження - потрясіння, наче в цього інструменту є душа, свій неповторний голос, гарний, свій тембр, він може шелестіти, немов листя, він може дихати, немов дитя, він може співати, як добрий вокаліст, він може гриміти, немов буря, і в цьому рівних йому нема".

Вдячність за подарунок висловила і директор музичної школи Людмила Бунак.

Людмила Бунак - директор Н.-Сіверської музичної школи: "Я хочу від себе особисто, від дітей, батьків, громади міста, інтелігенції, педколективу нашого подякувати Вам за такий чудовий інструмент, за те, що Ви підтримуєте молоде покоління музикантів, за те, що допомагаєте розвивати культуру і мистецтво в Україні і в своєму рідному Н.-Сіверському краї".

Невеличку концертну програму для шанованого гостя підготували викладачі та юні музиканти на знак вдячності. Деякі мелодії виконали і на новому піаніно. Загалом благодійним фондом "Україна", який створено Леонідом Кучмою для підтримки обдарованої молоді країни, таких інструментів закупили аж 75. Їх отримали музичні навчальні заклади всієї України - по 2-3 на кожну область.

Валентина Артюшкова - заслужений журналіст України: "Леонід Данилович, сьогодні Ви зробили дуже чудовий подарунок нашій школі. Всі Вам дуже вдячні, і ми також приєднуємося. Скажіть будь-ласка, за яким критерієм вибирали музичні навчальні заклади?"

Леонід Кучма - Президент України 1994 - 2005 рр.: "По-перше: там, де в областях є переможці конкурсу, які виступали від імені фонду, як стипендіати фонду, обов'язково. Музичних шкіл багато, але ті, які дають на виході, вибачте, товар, обов'язково такі школи підтримували".

Валентина Артюшкова - заслужений журналіст України: "А чому саме 75?"

Леонід Кучма - Президент України 1994 - 2005 рр.: "Це хіба таємниця? Мені в минулому році було 75 років. Хотілося відсвяткувати якоюсь подією такою, яка була б і знаковою, і духовною, і помітною. Це найкращий інструмент, який є на білому світі. Тож нехай діточки навчаються на доброму інструменті. Всі кажуть, якщо дитина з дитинства починає на класному інструменті грати - на будь-якому, то потім вона і розвивається зовсім по-іншому, а на цьому не можна грати погано".

Не могли при такій нагоді обійти і політичну ситуацію в нашій державі.

Леонід Кучма - Президент України 1994 - 2005 рр.: "Будемо сподіватися, що Президент разом з Парламентом знайдуть порозуміння і виберуть шлях більш прийнятний для всього суспільства, бо всі зрозуміли, що треба повертатися до моделі парламентсько-президентської республіки, де і парламент, і уряд відповідальні перед країною".

Валентина Артюшкова - заслужений журналіст: "Можливий розпуск парламенту?"

Леонід Кучма - Президент України 1994 - 2005 рр.: "Я думаю, це не доречно з будь-якої точки зору. Кинути країну в цю виборчу кампанію - нічого не дасть, треба спочатку вирішити проблеми з Конституцією. Я думаю, це першочергово. Рік залишився до виборів Президента. Тим паче, якщо ми переходимо на модель 2004 року конституції".

Традиційно цього ж дня Леонід Кучма відвідав малу Батьківщину, поспілкувався з односельцями, поцікавився їхніми проблемами, помолився у храмі та побував на могилах рідних.

f t g