Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Кірові пройшли сходи селян

Автор Т.Лось

На початку цього тижня на сходи збиралися і жителі Кірового. На відміну від зборів у Стахорщині, кіровці заходу не проігнорували. В невеличкій залі ніде було і яблуку впасти, слухали доповідачів і з коридору сільради. Голова сільради відзвітував перед селянами про свою діяльність. Зміст його промови був майже таким, як і у Стахорщині. Згадав критичну демографічну ситуацію, допомогу, надану сільраді Ігорем Рибаковим, проблему ремонту сільських доріг, затримки з розрахунками за орендовані землі інвесторами, тощо. Останнє, особливо сплата орендарями відсотків за землю селянам, кіровців обурила. Люди запитували, чому представник інвестора сам не приїхав на сходи. Цікавили присутніх і причини затримки виплати дотацій на вирощування молодняка великої рогатої худоби. До  запитань голові додалися і нез'ясовані тривалий час заяви селян щодо видалення аварійних дерев.

 

«Мені треба втікати з хати, бо не в силах щось зробити».

«Дерева на дротах. А як що замкне? Що робити? Куди звертатися?»

Відповідь голови з цього питання ситуації не прояснила. Було зрозуміло, що потрібна купа дозволів і багато коштів, але коли садибам кіровців не загрожуватимуть величезні липи та тополі, так і залишилось не зрозумілим.

Василь Прачик – голова Кіровської сільради: «Заяви всі розглянуті і підписані. Домовилися з екологічної службою, але ще дуже багато проблем з дозволами на валку дерев».

Бурхливо обговорювали і стан доріг по селу, які ще допомагають розбивати величезною технікою інвестори. Люди обурювались, що була єдина асфальтована дорога і та знищена вщент.

«Невже не можна заасфальтувати 800 метрів дороги, та зробити на ній освітлення. Величезною технікою всю дорогу знищили».

З пояснень голови, знову ж таки все впирається у брак коштів. Інвестор обіцяв виділити трохи на ямковий ремонт, але й досі на цю фінансову допомогу у сільраді лише чекають. Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги розповіла, які зміни в роботі лікарні є на сьогоднішній день, наголосила і на важливості обов'язкових профоглядів. Дільничного інспектора люди запитали про самогоноваріння, у яких випадках ця справа підлягає під відповідальність перед законом. Той у свою чергу закцентував увагу селян на утриманні дворових собак, які можуть бігати вулицею тільки у наморднику. Штраф за недотримання цієї вимоги складає мінімум 340 грн. Попередив дільничний громадян і про шахраїв, які можуть заїжджати у село.

Юрий Коритько – дільничний інспектор Н.-Сіверської РВ УМВС: «Хочу звернути вашу увагу на невідомих людей, які з'являються у селі, приходять до Вас і під приводом придбання пір'я можуть потрапити у ваш будинок і можуть винести звідти будь-що. При появі таких громадян прошу вас звертатися до сільської ради або телефонувати на 102».

Підсумував почуте на сходах заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков, пообіцявши деякі проблеми розв'язати вже найближчим часом.

Павло Плотніков – заступник голови РДА з гуманітарних питань: «Багато проблемних питань я вважаю справедливо задані. Будемо вирішувати. Думаю, що освітлення можна буде зробити вже у цьому році. Закликаю голову сільради прийняти бюджет і розрахувати кошти на вирішення нагальних проблем, не відкладати на кінець року».

f t g