Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Перші кроки реформування медицини

Автор Т.Лось

Доступність медичної допомоги для всього населення незалежно від місця проживання передбачена програмою економічних реформ на 2010-2014 рр. З метою контролю реалізації завдань та доручень Президента України у сфері реформування медичної галузі на початку цього тижня заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков відвідав фельдшерські пункти в селах Стахорщина та Кірове. Так вийшло, що цей візит відбувся напередодні Дня боротьби з онкозахворюваннями, а хто, як не медпрацівники первинної ланки, має проводити профілактичні заходи серед населення щодо цих та інших хвороб, звертати увагу людей на важливість профілактичних оглядів та раннього звернення до лікарів у разі навіть незначного погіршення самопочуття.

 

Статистика онкозахворювань в Н.-Сіверському районі вказує на зростання випадків онкології. Якщо в 2012 на диспансерний облік з цієї патології стало 93 особи, то вже в 2013 таких було 101 людина. Всього на даний час в районі нараховується 600 онкологічних хворих. Трохи більше половини з них з хворобою живуть 5 і більше років - це ті, хто вчасно звернулися до лікарів та пролікувалися. Торік лише при профоглядах встановлено діагноз "онкозахворювання" третині всіх нововиявлених хворих, коли явних симптомів хвороби ще не було. На профілактику онкологічних і інших хвороб, зниження захворюваності серед населення направлена реформа медичної галузі. ФАПи та амбулаторії після реорганізації медичних установ району з вересня-місяця минулого року підпорядковуються новоствореному Центру первинної медико-санітарної допомоги. Цього тижня роботу двох фельдшерських пунктів, а заразом і доступність медичних послуг для сільського населення перевіряв заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков разом з головним лікарем Центру Оксаною Черненко. Фельдшерський пункт у Стахорщині обслуговує понад 200 жителів цього села. Переважно це люди похилого віку, для яких фельдшер - це і лікар, і невідкладна допомога в одній особі.

Катерина Светюха - завідуюча Стахорщинським ФП: "Робимо щеплення, за призначенням лікаря виконуємо різні процедури, обслуговуємо дітей. На даний час у нас немає дітей до року. Направляємо до лікарні на флюорографічне обстеження, також до нас є виїзди лікарів: терапевтів, онкологів".

Через невеликий термін, який триває реформування медичної галузі в районі, особливих змін в роботі фельдшер ще не відчула.

Катерина Светюха - завідуюча Стахорщинським ФП: "Поки що нічого не відчули, все нормально, як все було, так і є".

На фельдшерському пункті на сьогоднішній день забезпечені всім найнеобхіднішим. Медикаменти для надання невідкладної допомоги подарував народний депутат Ігор Рибаков. У приміщенні медпункту тепло, незважаючи на мороз за вікном. Дрова там, видно, не економлять, вистачить до кінця зими. Компетентність, професіоналізм, а також людяність медичного працівника відзначила головний лікар Центру, зазначивши, що і населення фельдшерку дуже поважає. Так само затишно зустрів гостей і фельдшерський пункт у Кіровому. Для прийому пацієнтів є все. Всього в районі нараховується 41 ФАП та 6 амбулаторій, які забезпечують надання первинної медичної допомоги жителям сіл. За словами головного лікаря Центру, всі вони забезпечені ліками та потрібним інструментарієм і обладнанням. Єдине, чого бракує найбільше, так це медичних працівників. На сьогоднішній день у 5 фельдшерських пунктах їх немає або тимчасово відсутні.

Оксана Черненко - головний лікар КЗ "Н.-Сіверський центр первинної медико-санітарної допомоги": "Зрозуміло, ми сподіваємось, що молоді спеціалісти будуть розподілені і приїдуть працювати в село, і, враховуючи такий рівень кадрового забезпечення, ми плануємо звернути більшу увагу на виїзну роботу, тому що вікова структура населення - це люди більш пенсійного віку в сільській місцевості проживають, зрозуміло, що їм складно добратися до районного центру, тому будуть виїзди терапевта, педіатра".

Мета реформування медичної галузі - зробити медичну допомогу доступною для всього населення України, чи то з міста, чи то з села. Поки що в районі в цьому напрямку зроблені лише перші кроки.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Сьогодні ознайомившись з роботою 2 фельдшерських пунктів в селі Стахорщина і Кірове, можемо зробити висновок, що негативних наслідків в перші кроки роботи нового Центру вони, на щастя, не принесли. Рівень медичної допомоги не погіршився. Але, все ж таки будемо відпрацьовувати ту систему, при якій кожна людина в районі повинна відчути те, що медична допомога доступна кожному".

f t g