Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Соборна і єдина сонцесяйна моя Україна

Автор О.Лельотко

22 січня 1919 р. було проголошено про об'єднання Української народної Республіки із Західно-Українською народною Республікою. Саме цей день став значним кроком до споконвічного прагнення українців жити у єдиній, вільній, соборній державі. В цьому році ми відзначаємо 95 річницю проголошення акта злуки. З нагоди цієї визначної події в історії українського державотворення та з метою реалізації у районі завдання Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, в центральній районній бібліотеці пройшли тематичні читання під назвою "Соборна і єдина сонцесяйна моя Україна".

 

До Дня соборності та свободи України в Н.-Сіверському районі пройшов ряд заходів, зокрема в читальному залі Н.-Сіверської РЦ бібліотеки та тематичні читання. На початку заходу до всіх присутніх звернувся заступник голови РДА Павло Плотніков, який зазначив, що лише в єдності можемо досягти величної мети і про це має пам'ятати і молоде покоління.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: «Президент України наголошує у своєму виступі на тому, що тільки в єдності сила української держави і запорука її могутності, незалежності і державного суверенітету. Ці буремні часи, які ми зараз переживаємо, дуже велике значення має збереження як громадянського миру, так і розуміння всіма без виключення сторонами того, що держава в нас єдина, і які б в нас не були протиріччя, ми повинні все ж таки пам'ятати саме про те, що ми повинні передати майбутнім поколінням єдиною, соборною і незалежною».

Під час заходу учні старших класів навчальних закладів міста дізнались про передумови проголошення "Акту злуки" та про події, що в цей час відбувались на території Н.-Сіверського повіту. Старшокласники також готувалися до читання. Кожен з виступаючих заздалегідь обрав певну тему. Школярі розповідали про витоки ідей соборності, нелегкий шлях до неї; українців, які займалися втіленням ідеї у життя, а також про перше офіційне відзначення цього свята.

Рустам Атаєв - студент Н.-Сіверського медичного училища: «Я брав факти на меті наукової літератури, тобто в цій науковій літературі було показано, як, навіть, з нічого може повстати український народ, як майже без певних фінансів він може стати і відстоювати свою волю. І для молоді це важливо тим, що неможна падати духом, а потрібно тримати свою волю і тримати своє слово завжди на висоті, оскільки це допоможе іншим людям».

Валерія Єрошенко - учениця Державної гімназії ім.К.У.Ушинського: «Моя доповідь була про причини та наслідки акту злуки. Я вважаю, що сила нашого народу є в єдності та спільній праці. Для того, щоб домогтися того, що треба, потрібно працювати і працювати. Якщо не робити все разом і не йти до мети спільними зусиллями, то належного результату не отримаєш».

Наприкінці заходу присутні переглянули документальний фільм про становлення України як самостійної і єдиної держави, про непереборний потяг українського народу до волі, незалежності та свободи України. Також до цього державного свята в читальному залі була підготовлена тематична книжкова виставка художньої і документальної літератури.

f t g