Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Столітній ювілей відзначила жителька міста Лідія Євстахіївна Пішко

Автор О.Кримова

В наш час лишилось не так багато людей, які доживають до 100 років або навіть до 80, а ось жителька Н.-Сіверського Лідія Пішко 15 січня відзначила своє 100-річчя. Ця жінка відчула на собі всі жахіття війни, виховала 5 дітей, пережила смерть чоловіка та сина. Брала активну участь у Стаханівькому русі, працювала на ткацькій фабриці, за що має чимало нагород, також, удостоєна народного звання "Мати героїня" і своїх дітей змалечку привчала до праці.

 

Олексій Пішко - син: "Привчала до праці. По-перше - носити воду. Я пам’ятаю, що вже в 3 класі. Оскільки я найстарший, прийшлося пережити і голод, і війну, і евакуацію. Потім праця, школа, допомагали і меншим, і кроликів розводили, і гусей пасли, і коров, і дрова рубали. На сінокоси виїжджали в Пирогівку, як "Ленін в шалаше" на 20 - 22 дні. Сіно косили".

Дочка Валентина каже, що в житті їй допомагають поради неньки, особливо у вихованні дітей та онуків.

Валентина Агальцова - дочка: "Я розумію, що в житті мами були помилки, не можна приділяти надмірну увагу дітям і онука, і у мене також в тому ж стилі. Намагаєшся допомогти дітям, онукам. Від мами передалось працьовитість, довголіття. Скільки їй не було б вона все одно нас підтримує. Збиралися дуже часто раніше, а зараз я у Москві живу у мене там сім'я, робота. Інколи 3 рази в рік приїжджаю, інколи 2".

Ювілярку цього дня прийшли привітати і представники районної влади. Заступник голови РДА Павло Плотніков зачитав привітальні листи від Президента України Віктора  Януковича та голови РДА В’ячеслава  Кауфмана.

Лідія Євстахіївна зраділа гостям, адже не так часто вони вже приходять до неї та поділилась з нами секретом довголіття.

Лідія Пішко - ювілярка: "Працювала і працювала. Хустки, ковдри виробляли, на городі працювала. Все робила. А це також від природи".

Тож. бажаємо Лідії Євстахіївні ще не один рік відсвяткувати свій День народження в колі її рідних людей.

f t g