Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відбулися десяті ювілейні краєзнавчі читання

Автор В.Мельник

8 січня 2013 року в Державній гімназії ім. Костянтина Ушинського відбулися десяті ювілейні краєзнавчі читання, на яких заслухали дослідження 24 учнів з 22 шкіл району. Цьогорічні роботи присвячені двом темам: 70-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та 200-літтю від Дня народження знаменитого українського поета Т.Г.Шевченко. Гостями заходу були: начальник відділу освіти Ірина Зюзько, завідувач краєзнавчим відділом Новгород-Сіверського музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Ніна Авдієнко, краєзнавець Борис Домоцький, які виступили з вітальним словом та побажаннями учасникам творчої наснаги та плідної праці у їх подальших дослідженнях.

 

 

Ірина Зюзько - начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА: "Сьогодні приємно знаходитись у стінах Державної гімназії, яка має багату історію, а 2014 рік – це 70- річчя визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників і рік 200- річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, тому і тематика наших читань символічна. Я бажаю, щоб кожен з вас, хто сьогодні присутній тут, отримав задоволення від того, що почує нового, збагатив свої знання новим матеріалом. Натхнення, творчості і нових досягнень у вашій творчій, науковій і дослідницькій роботі".

Учасники краєзнавчих читань поділилися з нами своїми враженнями від процесу роботи над обраними темами та заходу, на якому ці дослідження були оприлюднені.

Дарина Максимчук - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Теми моєї роботи були Шевченко і "Слово о полку Ігоревім". Мені дуже сподобалось працювати над цим, адже я дізналась багато чого цікавого, багато невідомого для мене. Це була моя вже не перша просвітницька робота. Мене вразила робота про війну, мені сподобались ці роботи, хоча ми учні і вивчаємо історію, але багато чого ми не взнаємо з підручників, тому мені було цікаво дізнатися про це".

Анжела Якименко - учениця Дігтярівського НВК: "В цьому році виповнюється 70 років з дня визволення Новгород-Сіверщини від фашистських загарбників. Ця тема привабила саме тим, що наш народ з кожним роком все більше забуває про ті криваві події 1939-1945 років. Я працювала над цією темою близько місяця, збирала корисну інформацію. У цьому мені допомагали мої родичі".

Надія Щербакова - учениця Н.-Сіверської ЗОШ №2: "В краєзнавчих читаннях я беру участь вдруге, приготувала я роботу на тему "Герої поруч з нами", де висловила свої враження про ВВв і війну в Афганістані. Мені дуже сподобалось тут виступати, я вислухала всі роботи. Я вважаю, що такі заходи дуже корисні для нашого суспільства".

f t g