Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Де знайти роботу людині з обмеженими можливостями

Автор Т.Лось

Якщо в наш час і здоровій людині важко знайти роботу, яка б влаштовувала хоча б частково, то людині з обмеженими можливостями це зробити ще важче. Адже не кожна вільна вакансія може підійти через проблеми зі здоров'ям. Саме тому в державі намагаються захистити таких людей на законодавчому рівні. Днями для людей з особливими потребами в районному центрі зайнятості влаштували такий собі "круглий стіл", де спеціаліст служби зайнятості розповіла присутнім про пільги, які надає держава інвалідам при працевлаштуванні і про вільні вакансії, які може сьогодні запропонувати центр зайнятості таким людям.

 

Наталія Гульок - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Н.-Сіверського РЦЗ: "Це є наш Н.-Сіверський м'ясокомбінат, там є 3 вакансії для людей, які мають групу інвалідності: це прибиральниця, двірник, машиніст з ремонту спецодягу та прання. У нас є вакансія і для людей, які мають групу інвалідності  в Н.-Сіверській установі виконання покарань:  там необхідний водій".

Присутнім Наталія Гульок пояснила, що було б дуже добре, якщо б перед проходженням медкомісій безробітні інваліди зверталися до центру зайнятості, щоб лікарі могли визначити, чи підходить те чи інше місце людині, яка має якесь певне захворювання.

Наталія Гульок - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Н.-Сіверського РЦЗ: "Перед тим, як їхати на ту медкомісію, до нас звертаються люди, і ми надаємо профконсультаційну карту -  це що ми можемо запропонувати людині, яка прийде до нас, які роботи є, вакансії, що ми можемо запропонувати по навчанню. І медики тоді вивчають і визначають свої діагнози, наприклад, можливо підібрати вакансію не двірника, а прибиральника, якщо за медичними  показаннями дозволяється робота лише в приміщенні, або машиністом з ремонту прання, але є певні обмеження".

Нажаль, далеко не завжди, навіть при наявності вільного робочого місця та при існуючих пільгах при оподаткуванні, роботодавець охоче бере на роботу людину з обмеженими можливостями, зауважує спеціаліст служби зайнятості. На обліку зараз знаходиться 6 інвалідів, і підібрати для них роботу, яка б узгоджувалась з медичними показаннями, надзвичайно важко. Між тим, люди з особливими потребами хочуть працювати, заробляти собі на життя і відчувати себе повноцінними членами суспільства. Тож у центрі зайнятості чекають заявок від роботодавців.

f t g