Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Голова Н.-Сіверської РДА В'ячеслав Кауфман відвідав "Н.-Сіверськрай агролісгосп"

Автор Т.Лось

Курс на розвиток, незважаючи на складні економічні умови, взяли і вже стільки років дотримуються у Новгород-Сіверському районному дочірньому агролісогосподарському спеціалізованому підприємстві "Н.-Сіверськрай агролісгосп". На підприємстві лише за 10 місяців поточного року вироблено товарної продукції на суму понад 16 млн. грн. Позитивні тенденції в роботі підприємства відзначив і голова Н.-Сіверської РДА В'ячеслав Кауфман, побувавши там нещодавно.

 

В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської РДА: "Підприємство сьогодні платить левову частку податків, більше 3 млн. грн. податків, займає третє місце по податкам на всі рівні після наших великих підприємств. Це левова частка податків, які йдуть в районний, обласний та державний бюджет".

Основна частина деревини, яку переробляє підприємство, йде на експорт. Забезпечує райагролісгосп сировиною малі підприємства Новгород-Сіверщини. Низькоякісна деревина переробляється у спеціальному цеху і також знаходить свого споживача. А ще підприємство забезпечує населення району місцевим видом палива - дровами, які значно дешевше за природний газ і торфобрикет.

Юрій Охріменко - директор ДП "Н.-Сіверськрайагролісгосп": "78% нашої продукції їде за кордон, тому можемо стабільно працювати. Низька товарна деревина у нас переробляється на пилорамах і продається місцевим переробникам".

На підприємстві на досягнутому не зупиняються, постійно шукають нові ринки збуту продукції і розширюють виробництво. Нещодавно збудували сучасний гараж для ремонту великої техніки та її зберігання. У планах - зведення нових складів і цехів. Збудоване і відремонтоване приміщення контори, нові зручні кабінети радують око. Та головна цінність підприємства - його працівники. Агролісгосп забезпечує робочими місцями 125 чоловік, з них 53 - це жителі сільської місцевості. Вчасна заробітна плата та спецодяг для робітників навіть не обговорюються. За бажанням та за потреби будь-хто з працівників може отримати путівку до санаторію. Петро Чепурний у лісовій справі вже з 2007 року на роботу ходить з задоволенням.

Петро Чепурний - інженер лісового господарства ДП "Н.-Сіверськрайагролісгосп": "Колектив, всі майстри, можна сказати, молодого покоління, хлопці трудолюбиві, відносяться до роботи з повагою. Заробітна плата в нас вчасно, навіть два рази, получаємо аванс і заробітну плату. Зараз поїхав наш головний лісничий на відпочинок, путівки надаються. Забезпечуємо своїх працівників спецодягом, взуттям і куртками на зиму, а також рукавицями і всім, що потрібно".

Райагролісгосп не лише заготовляє деревину. Підприємство займається і лісовідновленням. Цьогоріч, пишається лісничий, - вирубали 100 га лісу, які пошкодила негода, а посадили 160. Всі зусилля трудового колективу направлені на зростання обсягів виробництва, підвищення соціально-життєвого рівня працівників у відповідності з соціальними ініціативами Президенту України.

f t g