Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В районі завершився ІІ етап конкурсу ім. П.Яцека

Автор Н.Приходько

Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцека проводиться з 2000 року і, окрім України, ще в 27 країнах світу. Триває з жовтня по березень. Він проводиться серед учнів 3-11 класів. Цьогоріч  в Н.-Сіверському районі в першому шкільному етапі конкурсу брали участь 427 дітей. Другий районний етап було проведено в День української писемності та мови, 9 листопада, на базі Н.-Сіверської гімназії №1. До нього пройшли 74 учасники. Нещодавно стали відомі результати. Більшість переможців - учні гімназії №1.

Серед них учениця 9-А класу Тетяна Шарай, яка з задоволенням бере участь у мовних конкурсах.

 

Тетяна Шарай - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Мені дуже сподобався цей конкурс. Я взагалі люблю українську мову та літературу, тому охоче беру участь у таких конкурсах".

Валентина Пурига, переможниця серед восьмих класів, участь у конкурсі Петра Яцика брала ще з 3 класу. За ці роки у районних етапах тричі посідала перші місця.

Валентина Пурига - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Завдання для мене не були дуже важкими, оскільки я знала теорію.Я могла написати практично всі ці завдання. Мені було дуже цікаво, як я напишу."

Марія Купчик, вчитель української мови та літератури гімназії №1, зауважила, що учні дуже ретельно готувалися до конкурсу.

Марія Купчик - вчитель української мови та літератури Н.-Сіверської гімназії №1: "Звичайно, дітей готували до цього конкурсу, адже їм потрібно знати не тільки шкільну програму. І тому в позаурочний час діти приходили і ми готували, давали завдання їм самостійно."

Марія Миколаївна вважає, що завдяки цьому конкурсу, про Україну будуть знати більше і в інших державах.

Марія Купчик - вчитель української мови та літератури Н.-Сіверської гімназії №1: "Знання української мови потрібне усім. І добре, що цей конкурс міжнародний, тому про Україну будуть знати, звичайно, і в міжнародному масштабі".

f t g