Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вечір пам’яті "Український голодомор - стежина скорботи" відбувся в міській бібліотеці

Автор І.Радковець

У листопаді виповнюється 80-і роковини пам’яті жертв голодомору. Роки штучного голоду 1932-1933 опинились для людей найбільшим лихом, вимирали цілі села. Для вшанування пам’яті жертв в міській бібліотеці відбулась тематична година.

 

"Український голодомор - стежина скорботи", з такою назвою відбувся вечір пам'яті в міській бібліотеці. На захід були запрошені студенти медичного училища та історик Павло Провозін, який розповів присутнім про страшні роки голодомору.

Павло Провозін - старший науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "На полі після жнив колоски збирали в будь-якому віці, від 5 до20 років, а також картоплю, також корінці, щавель. До 10 млн. втрата. Найскорботніше те, що велику роль у цих подіях, організацію голодомору грали низові структури."

«Чимало різних лих спіткало наш народ та найстрашніше з них був штучний голод» - говорили присутні на заході. Людей які загинули в роки голодомору вшановували хвилиною мовчання. У студентів медичного училища, ми поцікавилися, що вони знають про 32-33 роки.

Олександр Попєл - студент медичного училища: "Це дужа страшна подія в наші часи і взагалі дуже багато дітей і людей померло в той час. Я не хочу, щоб знову таке повторилося".

Ірина Довбиш - студентка медичного училища: "Ще коли моя прабабуся була жива, вона мені розповідала на скільки це було важко, наскільки вони були голодні, що в них не було нічого їсти і скільки багато людей загинуло. Звичайно це було страшно, нам не усвідомити, що сталося."

Голодомор 1932-1933 рр. став наслідком організованих заходів керівників СРСР. В ті роки масово гинули невинні люди, вимирали цілі села. Тож ми маємо не забувати та вшановувати пам'ять тих, хто загинув голодною смертю.

f t g