Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Жителі с. Блистова потребують будівництва нової церкви

Автор Г.Король

Село Блистова та всі її жителі потребують будівництва нової церкви, адже старий храм завалився, а реставраційні роботи провести неможливо. Де на це взяти кошти, основне питання. Але те, що церква потрібна, не викликає сумнівів ні в кого.

 

Церква духовний осередок життя суспільства, а в селі ще й важливий центр культурного життя. Та ось нещодавно у селі Блистова зі старою будівлею церкви Іоана Предтечі сталася біда. 100 річний храм збудований за 5 років батьком з синами, завалився. Точніше впав купол церкви. Сталося це 9 вересня о 2 годині ночі.

Отець Ілля: "Покрівля була відкрита повністю, коридор також і ліва сторона була повністю відкрита від сторони алтаря. Купол з роками протрух і вже небезпечно було. Купол завалився, але хрест не зламався хоч і падав з висоти 38 метрів".

Ще до руйнування храму отець Ілля звертався до різних інстанцій та організацій, які могли б посприяти у ремонті, адже нажаль блистівська церква, не внесена до списку пам'яток архітектури України, і державні кошти на реставрацію не передбачені. Але зараз ситуація вже зовсім інша. Головне завдання нині знайти кошти на демонтаж розвалин, а потім на зведення нової будівлі на цьому святому місці.

Отець Ілля: "Багато потрібно коштів вкласти в нього. Його легше буде розібрати і на цьому місці побудувати такий невеличкий кам'яний храм. Чому кам'яний? Тому, що він буде стояти більше століття це по-перше, а по-друге кам'яний робити легше, ніж дерев'яний".

Усі без винятку жителі села, і прихожани, і ті, хто до церкви ходить нечасто, "за" будівництво нового храму, адже це гарна можливість залишити добру і світлу згадку про своє покоління.

"Така святиня в нас давно вже стояла, з будь- якого кінця села її видно, а тепер навіть сльози на очах коли побачили, що її нема. Треба її розібрати і поставити новий на цьому місці".

"Люди ходять у церкву, як свято, то людей багато у церкві. Все село за цю церкву переживає. Тут дуже намолене місце і хочеться храм відродити".

Зараз служба проходить у приміщенні колишнього дитячого садочку,  відремонтованого силами жителів села на чолі зі священником. Та і тут ще багато роботи.

Отець Ілля: "Що Господь допоміг, своїми силами, прихожани дуже допомогли. Це все і будівельники, і свої жителі. Все робилося і багато ще залишається роботи. Хотілося в середині все облаштувати: іконостас зробити і ззовні третій купол будемо доробляти".

Будівництво храму в селі, це не просто мрія, це необхідність для кожної людини, яка живе в душі з Богом.

f t g