Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Засідання колегії РДА

Автор Т.Лось

Про хід виконання районних програм зайнятості населення та розвитку малого і середнього підприємництва йшлося у вівторок на засіданні колегії РДА. Першим питанням порядку денного на засіданні колегії РДА стало виконання програми зайнятості населення. Звітні дані за 9 місяців поточного року показали непоганий результат виконання цієї програми в районі.

 

 

Валентина Осадча - заступник начальника, начальник відділу праці управління соціального захисту населення РДА: "Станом на 1 жовтня 2013 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 276 безробітних громадян, що на 31% менше, ніж у 2012 році. Протягом 9 місяців 2013 року послугами центру зайнятості скористались 1229 чоловік, що на 7,8% більше, ніж у 2012 році".

Суттєве збільшення працевлаштованих безробітних Світлана Безпала пояснила змінами в законодавстві та створенням нового підприємства.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Це завдяки тому, що в нас запрацював м’ясокомбінат, 100 робочих місць - це досить суттєва цифра. Якщо буде більше вакансій надходити до центру зайнятості, тим більше ми зможемо працевлаштувати наших безробітних, і цей показник у нас буде не найгірший в області".

На засіданні колегії відзначили непогану активність сільських рад та с/г району у залученні безробітних до громадських робіт. Всього у громадських роботах взяли участь 256 чоловік. Розповіли і про зміни в законодавстві, які ввійшли в дію з початку року стосовно того, що відтепер кожен роботодавець при виникненні вільних вакансій обов'язково має повідомити про це службу зайнятості. А ось для сумлінного роботодавця, який на новостворені робочі місця візьме людей з соціально незахищених верств населення, передбачені заохочення у вигляді пільгового оподаткування.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Випускники всіх навчальних закладів, батьки, у яких є діти до 6 років, ті, що служили в лавах армії, хто прийшов з місць виконання покарань, і особи, яким до пенсії залишилось менше 10 років, якщо йде працевлаштування таких людей, то протягом року за умови, що люди не будуть звільнятись, буде отримувати роботодавець компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску  цілий рік".

Нажаль, такою можливістю в районі скористався лише м’ясокомбінат. Набагато більше безробітних, ніж у попередньому році, в 2013 отримали одноразову допомогу на відкриття власної справи - загалом 20 чоловік. Третім питанням порядку денного  засідання колегії розглянули стан виконавчої дисципліни.

Наталія Разумейко - заступник голови, керівник апарату Н.-Сіверської РДА: "Рейтинг з цього питання : по всій області наш район займає перше місце серед всіх районів області. Але є проблеми і є питання ,про які треба сьогодні говорити на нашому засіданні".

З недоліків - постійні помилки в оформленні документів, яких припускаються майже на всіх рівнях виконавчої влади. Так ставлення до документообігу голова райради, який також був присутній на засіданні, відзначив, як неприпустиме.

Віктор Душин - голова районної ради: "Документообіг характеризує , в першу чергу, діяльність вашого підрозділу. Я всіх закликаю документообігу приділяти більше уваги".

З позитивів - всі звернення громадян не залишились поза увагою, відповіді на них надані своєчасно і в повному обсязі. Таким чином, стан виконавчої дисципліни в районі визнано задовільним.

f t g