Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

На ринку нерухомості Новгород – Сіверщини "застой"

Автор О.Харькова

Нерухомість

На ринку нерухомості столиці Сіверського краю сьогодні не найкращі часи – від минулого року обсяги продажу зменшились в декілька разів. Втім ціна на нерухомість не змінюється. Чи можуть дозволити собі наразі сіверяни придбати житло?  Питання - до пересічних громадян.

Посадити дерево, виховати сина, побудувати, чи хоча б придбати, житло – ці три обов’язки чоловіка не лише складають формулу людського щастя, а й є основними принципами існування держави: здорова екологія, висока народжуваність і окреме житло для кожної сім'ї. Однак, житлові проблеми є тією реальністю, яка турбує багатьох новгород-сіверців, собливо молоді сім’ї, які хочуть мати свою квартиру, незалежно будувати нову сім’ю, ростити дітей. Ціни на нерухомість в місті занадто високі - кажуть люди. А одна із суттєвих причин – затрати на оформлення землі.

Чи можуть новгород-сіверці дозволити собі купити житло? З таким запитанням ми вийшли на вулиці рідного міста. "Хто може, а хто й ні. Якщо у когось гроші є, то так, а якщо ми отримуємо пенсію у розмірі 750-800 гривень, то, звісно, ми житло не купимо. Може хтось із молоді, якщо на заробітки їздить або має свій бізнес. В Новгороді - Сіверському житло дуже дороге. От в Шостці - дешевше. Там мешкає мій брат, тож ціни можу порівняти", - каже жінка. "Якщо відверто сказати, - то житло в місті я придбати не можу. Фінанси не дозволяють. А ось на селі нерухомість значно дешевша. Може через те, що багато порожніх будинків і власники готові продати їх за безцінь. Населі, як не кажіть, життя значно дешевше. Через це і мені довелось поїхати з міста", - зітхає зовсім молода жіночка. "Дороге дуже житло у нас і купити його можуть лише одиниці", - погоджується з нею чоловік.

Пересічний українець за зароблені за рік гроші може придбати два з половиною квадратних метри нерухомості, тим часом як росіянин на чотири квадратних метри більше. Такі результати дослідження оприлюднило міжнародне агентство з нерухомості "Gordon Rock".

"Починаючи з 2010 року попит на житло в Новгороді-Сіверському різко впав, але збільшилась пропозиція продажу житла, - каже приватний нотаріус Новгород-Сіверського районного нотаріального округу Ольга Глазкова, - але що цікаво: дорожчим може бути не новий будинок, зведений заради продажу , а та садиба де є хороша земельна ділянка. Люди вже починають розуміти, що основне - не будівля , а саме земля. Дуже зацікавлені в придбанні нерухомості над Десною приїжджі з великих міст: Києва, Донбасу. А в нас хоч і піднялись ціни, а покупців мало." "У мене знайома продає вже 5 рік будинок в районі Покровщини. Газу нема, на окраїні, а всі хочуть в центрі та з усіма зручностями. От і виходить: купити дорого, а продати - дешево.", - каже чоловік.

f t g m

счетчики