Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Перший дитячий будинок сімейного типу в Н.-Сіверському районі

Автор О.Кримова

Кожна дитина має виховуватись в сім'ї. Соціальні ініціативи Президента України В.Януковича спрямовані на забезпечення підтримки материнства та дитинства, також на формування майбутнього української нації та держави. В цьому році сім'я Акальмаз створила перший в Н.-Сіверському районі будинок сімейного типу.

З Днем усиновителя їх привітали представники районної влади. Поспілкувалися з дітьми і оглянули умови в яких вони проживають. Загалом в сім'ї 10 дітей, з них шестеро взятих на виховання. Як же виникла ідея створити будинок сімейного типу, ми поцікавились в Лариси та Миколи Акальмаз.

 

Лариса та Микола Акальмаз – батьки: «Ідея виникла спочатку у мого чоловіка. Дивлячись по телебаченню, та слухаючи про долю таких дітей, у мене завжди боліла душа за них. Коли чоловік запропонував, я підтримала його. Дівчата допомагають мені по жіночім справам: на кухні, прибирання. А хлопці допомагають батькові по будівництву. Ми роботою їх не навантажуємо. Це моя ідея і я повинен займатися. Але головне не позбавляти дітей дитинства.»

Всі діти мають творчі здібності: малюють, співають, грають на фортепіано, хлопці займаються боксом і звичайно не забувають допомагати батькам по господарству.

Іван – син: «Я тут 2 місяці, мені подобається, добре. Займаюся музикою, граю на фортепіано та допомагаю батькам мити посуд, та прибирати. Я люблю своїх батьків.»

Сусанна – донька: «Співаю, граю на фортепіано. Нас багато, весело. У нас розклад, хто коли миє посуд. Дівчата у неділю готують.»

В свою чергу батьки намагаються все зробити аби діти відчували їхню любов та турботу. Добудовують другий поверх будинку, аби діти мали змогу мати свою кімнату. Але є деякі проблеми, які голова районної державної адміністрації В'ячеслав Кауфман пообіцяв допомогти вирішити, бо це обов'язок держави - підтримувати такі будинки сімейного типу.

В’ячеслав Кауфман – голова Н.-Сіверської райдержадміністрації: «Такі будинки сімейного типу потрібні і в нашому районі. Адміністрація буде допомагати всім будинкам сімейного типу. Їх прохання допомога автобусом, ми допоможемо в цьому. Будемо клопотати перед обласною адміністрацією та нашими депутатами, щоб допомогти цій сім'ї.»

Здійснюється реформування системи захисту прав дітей, спрямованих на їх виховання в сім'ї, а не в інтернатних закладах. І брати дитину з дитячого будинку чи інтернату не треба боятись, адже це така ж сама дитина, як і ті котрі проживають в сім'ї, яка теж вміє любити і шанувати своїх батьків.

Лариса та Микола Акальмаз – батьки: «Це повинен бути обдуманий крок. Щоб це було природно, йшло з середини, щоб було бажанням серця.»

{youtube}-SFo_ez8Srw{/youtube}

f t g