Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

"Вечір-портрет" присвячений 70-річчю від дня народження нашого земляка Михайла Бунака

Автор О.Лельотко

У вересні цього року Михайлу Сергійовичу Бунаку виповнилось би 70 років, якби життя його не згасло у лютому 2011-го. Він пішов, проте залишив вагомий внесок у історичну та культурну спадщину Сіверського краю. Про його життєвий шлях, творчі здобутки говорили під час заходу "Вечір-портрет", що пройшов в читальному залі РБК.

Ведучі розповідали фрагменти з біографії Михайла Сергійовича. Згадували дитинство, юність, життя після армії. Значну увагу приділяли тим часам, коли Михайло Бунак робив все для розвитку своєї Сіверської землі. Про його любов до рідного краю, прагнення зробити все можливе для благоустрою свого міста та району, говорили люди, які знали Михайла Сергійовича, бачили його здобутки, працювали з ним майже пліч-о-пліч чимало часу.

 

Валентина Черник: "Ми з Михайлом Сергійовичем працювали 17 років в райдержадміністрації. Це дуже багато. А знала його ще коли приїхали в Н.-Сіверський, це був 1976 рік і він вже працював заввідділом культури. Яка це була велика і багата людина? Вона була багата тим, що він дуже любив, як він казав, цю "Сивочолу землю".

Борис Домоцький: "Дуже виразною особистістю на теренах н.-сіверщини як раз був Михайло Бунак. Відверто кажу, що він пройшов великий шлях еволюції від керівника, представника звичайної командно-адміністративної системи радянського союзу, до людини національно свідомої, щирого українця, яким він і помер."

Значну частину свого життя Михайло Бунак приділяв своїм рідним і близьким, саме для них - його смерть - найбільша втрата.

Людмила Бунак - дружина Михайла Бунака: "Михайло Сергійович все в житті встиг зробити: посадив величезний сад, побудував дім, у нього є чудовий син. На його могилі я написала такі слова "Мы помним все тебя родной, Твои стихи нас согревают, Душа твоя в мире ином, И пусть с небес нам помогает, Мы гости на земле большой, И вечно будут помнить люди, Увековечен ты в делах, Наградой - память тебе будет."

Оскільки Михайло Бунак був і творчою особистістю, звісно не могли залишити поза увагою і цей бік його життя. Ведучі та студенти медичного училища, запрошені на захід, зачитували та розповідали твори із його збірок ліричних віршів. Деякі юнаки та дівчата вже не вперше перегорнули сторінки біографії свого видатного земляка. І звісно, вони і раніше були знайомі з творчістю Михайла Сергійовича.

Андрій Шелег - студент Н.-Сіверського медичного училища: "Після сьогоднішнього заходу я зрозумів, що Михайло Бунак був дуже видатною, гарною людиною. Він писав настільки красиві вірші, що вони дістають аж до центра душі. Я ось вивчив один вірш "Край гаїве кохання". З цього вірша я зрозумів, що він дуже любив свій рідний край, свою землю."

Олександра Варапай - студентка Н.-Сіверського медичного училища: "Сьогоднішній захід мені дуже сподобався. Приємно було побувати в такій поетичній атмосфері, послухати дуже гарні пісні, послухати відомих людей, їхню думку, сподобалися вірші Михайла Бунака. Як тільки я його побачила, буквально через 5 хвилин, як я його прочитала, я його запам'ятала. Вірш дуже глибокий, торкається самого серця, висвітлює проблеми, які на сьогоднішній день дуже актуальні і в Україні, і в світі."

f t g