Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Н.-Сіверському «Ради Чернігівщини» обговорили шляхи розвитку територіальних громад області

Автор Г.Король

Сьогодні приділяється значна увага проблемі фінансування розвитку територіальних громад, сіл, селищ і міст. Як залучити кошти європейських інституцій, державних та місцевих бюджетів для їхнього соціально-економічного розвитку, обговорили на виїзному засіданні загальних зборів обласної асоціації органів місцевого самоврядування "Ради Чернігівщини", яке пройшло 25 вересня У Новгород-Сіверському.

Керував роботою засідання голова обласної ради Анатолій Мельник. Голова Н.-Сіверської райдержадміністрації В'ячеслав Кауфман, під час свого виступу проінформував членів асоціації органів місцевого самоврядування про соціально-економічний розвиток району та залучення інвестицій до місцевих бюджетів.

 

В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської райдержадміністрації: "За останні роки в район прийшли більше 5 інвесторів. Від діяльності інвесторів до місцевого бюджету району надійшло 3 млн. 619 тис. грн. Кошти спрямувались на ремонт і врядування доріг у сільській місцевості, утримання пожежної охорони, благоустрій населених пунктів сільських рад, зокрема, кладовищ, виготовлення технічної документації для твердих побутових відходів, ремонт пам'ятників, загиблим у роки війни."

Крім того, присутні обмінялися думками з питання допомоги малим приватним господарствам. Також усі голови райрад отримали сертифікати на знижки при придбанні техніки для сільськогосподарської обробки земель.

Віктор Душин - голова Н.-Сіверської райради: "На найближчому засіданні з сільськими радами, головами, ми це питання обговоримо, тим паче є візитка, знижка, доставка додому. Це хороша акція. Я думаю, багато сільських рад цим скористаються."

Досвідом участі місцевих рад у Всеукраїнському конкурсі «Проектів та програм розвитку місцевого самоврядування» з нами поділився голова Городнянської районної ради Григорій Примак.

Григорій Примак - голова Городнянської районної ради: "Нам вдалося за допомогою проектів зробити водогін у Хрипівській сільській раді, зробити вуличне освітлення в Конотопській сільській раді. Зараз у нас там роботи не завершені у Дроздовицькій сільській раді. Ми знаходимо близько 45% коштів у районному бюджеті, 50% нам фінансується з конкурсної програми, 5% збирає громада. Тому навантаження бюджету у нас майже на 50% менше."

Голова обласної ради Анатолій Мельник розповів нам про головну мету засідання.

Анатолій Мельник - голова обласної ради: "Головна мета зборів - це обмін досвідом між головами районних рад стосовно запровадження проектів розвитку територіальних громад. Ми запросили на цю зустріч одного з керівників державної агенції, яка займається підтримкою місцевого самоврядування, саме на державному рівні. Ми знаємо, що є програма, яка підтримана Президентом України по розвитку місцевого самоврядування і по фінансуванню тих проектів, які розробляються, сьогодні цей обмін досвідом, який є в нашій області".

Після пленарної частини засідання члени асоціації "Ради Чернігівщини" відвідали гімназію №1 та визначні історичні місця Н.-Сіверського.

f t g