Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Розвиток дошкільної освіти в районі

Автор О.Кримова

Дошкільне виховання є необхідним для підготовки дитини до здобуття основної освіти. Саме тому особлива увага Глави Держави приділяється розширенню мережі дошкільних навчальних закладів. Це забезпечить гарантований доступ кожної дитини до обов'язкової освіти. Зокрема в нашому районі реалізується цільова Програма розвитку дошкільної освіти по 2011-2017 роки. За останні 3 роки відкрито 4 дошкільних навчальних заклади. У 2014 році планується відкрити групи дошкільного виховання в Студинській ЗОШ І-ІІ ст. з подальшою реорганізацією навчального закладу у навчально-виховний комплекс.

Відкриття цього дитсадочку буде великою допомогою і батькам, адже в сільській місцевості завжди є робота, а от часу не завжди вистачає, особливо коли є маленька дитина.

Ірина Ваструхіна - жителька села Студинка: «Я вважаю, що для нашого села дитсадок потрібний, тому що діти - це наше життя, це наше майбутнє.»

Ганна Коваленко - жителька села Студинка: «Я думаю, що звичайно дитсадок потрібен. Якщо в батьків діти різних вікових категорій, то за кожним не вгледіш. Бувають такі моменти, що потрібно дитину залишити вдома, а нема з ким і до бабусі в сусіднє село не повезеш. Звичайно, якщо відкриють дитсадок, ми зможемо її привести і вже якось розпланувати свій робочий день.»

Щоб обговорити це питання Студинську школу відвідав заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков де і поспілкувався з батьками, оглянув приміщення для дитсадочку. В ньому здобуватимуть шкільну освіту 34 дитини, буде забезпечений усім необхідним обладнанням, меблями, облаштований теплий туалет на що з обласного бюджету виділено 30 тис гривень. Діти отримуватимуть 4-х разове харчування. І за садочок платити за місяць не багато, адже до 70% оплачується з районного бюджету, а батьківська доплата становитиме 30%, це лише 3 грн. за день. Але є деякі проблеми, щодо відкриття дошкільного закладу і ці питання за словами заступник голови РДА Павла Плотнікова будуть вирішені.

Павло Плотніков - заступник голови Н.-Сіверської РДА з гуманітарних питань: «Є певні проблеми які для того, щоб створити цю дошкільну групу потрібно провести певні ремонтні роботи по переоблаштуванню приміщень, тому що для цього будуть використовуватись приміщення ЗОШ, тобто там де були раніше класи. Крім того враховуючи те, що діти дошкільного віку потребують чотирьохразового харчування, то є питання по обладнанню шкільної їдальні. Це все ми поставимо на контроль і я гадаю, що нам по силам ці завдання.»

Зважаючи на позитивну тенденцію, районна влада робить все можливе аби дошкільна освіта в районі розвивалась і кожна дитина могла її здобути в повній мірі, не залежно від того чи місто це, чи село.

f t g