Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Перепоховання останків дев'ятьох невідомих солдат

Автор Г.Король

У с. Дробишів Новгород-Сіверського району відбулася значна подія, свою останню домівку знайшли останки дев'ятьох невідомих солдатів. Перепоховання відбулося як раз у переддень святкування 70-ї річниці визволення Н.-Сіверського району від фашистсько-німецьких загарбників. Усі знайдені воїни, які не змогли пройти пекло війни, а склали голови на придиснянських кручах, ще не досягли й 25 років, показала судово-медична експертиза.

 

Любов Акуленко - голова Команської сільської ради:"3 серпня пошукова група "Патріот" знайшли у нас поховання в селі Араповичі. На нашій території виконком і члени виконкому винесли рішення нікуди не віддавати ці останки, а зробити перепоховання в нас."

Захід зібрав усіх небайдужих. Приїхала Чернігівська міська громадська організація дослідницько-пошуковий клуб "Патріот", адже саме її учасники безпосередньо діставали з землі рештки полеглих та залишки їх речей. За православним звичаєм отець В'ячеслав відслужив панахиду.

Отець В'ячеслав:"Як раз у цьому році, у ці часи минає 70 річниця ,коли на цій землі відбувалися страшні події, тут відбувалося справжнє пекло. Якщо ми поспілкуємося з старшими людьми які це пам'ятають, то без болю і без жалю, без сліз це неможливо просто згадувати. За своїх друзів вони йшли і гинули та віддавали своє життя. Як розповідають люди, весна була червона від крові, від тіл які були вбиті, які затонули в Десні."

Нарешті, у ще дев'ятьох невідомих захисників з'явилася могила, а скільки їх залишилося на деснянській землі - невідомо. Але ми нікого не повинні забути, як неможливо забути і страхіття пекельної Великої Вітчизняної війни.

f t g