Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Стан матеріально-технічної бази фізичної культури і спорту в районі

Автор О.Лельтко

Більше 300 дітей Н.-Сіверського району займаються в Н.-Сіверському ДЮСШ. Проте застаріла матеріально-технічна база не дає змоги тренерам повноцінно проводити тренування. Обговорили всі наболілі проблеми та намітили шляхи їх вирішення, під час зустрічі працівників ДЮСШ з заступником голови райдержадміністрації Павлом Плотніковим, адже наразі розвиток спорту, підтримка здорового способу життя та будівництво спортивної інфраструктури - є одним з пріоритетів державної політики України.

 

Перед початком нового навчального року школярі проходять медогляд, за результатами якого лікарі за станом здоров'я дитини, визначають в якій групі на уроках фізкультури їй займатися. За словами заступника головного лікаря з питань дитинства та пологової допомоги Алли Сич за останні роки дітей, що можуть працювати за основною програмою не багато. В цьому році - лише третина.

Алла Сич - заступник головного лікаря з питань дитинства та пологової допомоги: «Абсолютно здорових дітей які б мали основну групу здоров'я невелика - це 25-30 %. Ще відсотків 50- це діти які мають підготовчу груму і через два місяці можуть перейти в основну. Але є й такі хто опиняються в спеціальній групі і вона займає до 30%.»

Якщо кількість дітей, що займаються на уроках фізкультури невелика, то тих, хто має бажання відвідувати спортивні гуртки не меншає, навіть в юному віці ці діти розуміють користь від спортивних занять.

Мирослава Братиця – гімнастка: «Заняття спортом допомагає бути і веселим, і сміливим, і бадьорим. Будеш загартовуватись не хворіти та гарно вчитись.»

Інна Ларіоненко – гімнастка: «Для мене заняття спортом це дуже добре, коли виросту краще буде фізична форма та витривалість.»

Катерина Захарова – гімнастка: «Я вже тренуюсь четвертий рік, мені дуже подобається, що я сюди ходжу, це дуже корисно для здоров'я. Мені тут дуже подобається і хотілося б ще більше снарядів щоб було цікавіше тренуватися.»

Під час розмови юні гімнастки з більшим захопленням згадують про спортивні снаряди, на яких виступали під час змагань у інших містах, аніж про свої досягнення адже їх спортивний інвентар вже давно не оновлювався. Аналогічна ситуація і у всіх інших видах спорту, що профілюють в Н.-Сіверському районі. До того ж через брак коштів н.-сіверські спортсмени не мають змоги брати участь у багатьох змаганнях на які їх запрошують втрачаючи цінний досвід. І це далеко не всі проблеми про які розповіли працівники Н.-Сіверського ДЮСШ під час зустрічі з заступником голови РДА Павлом Плотніковим. Обговоривши наболілі питання, разом намітили шляхи їх вирішення аби діти змогли повноцінно тренуватись у спортивному закладі. До того ж, як зазначив Павло Олександрович задля залучення до занять фізичної культури та спортом більшої кількості дітей продовжують працювати над розширенням мережі спортивних майданчиків.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: «Ми працюємо над тим, щоб відреставрувати, відновити роботу тих спортивних майданчиків які були. В цьому році вже практично всі майданчики були відремонтовані, пофарбовані, приведені в належний стан. Працюємо над тим, щоб були нові майданчики і у дітей була змога займатися фізичною культурою, і спортом.»

Модернізація спортивних майданчиків дасть змогу не тільки оновити застарілі споруди, а й залучити до занять фізичною культурою якомога більшу кількість, як дітей так і дорослих, що на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків соціальних ініціатив глави держави "Діти майбутнє України".

f t g