Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Сердечників стає більше

Автор Т.Лось

ІнфарктСердечників стає більше. Лише за січень цього року в районі зарєстровано 4 випадки інфаркту міокарда. Для порівняння - у минулому році за весь рік їх було лише 10. Перше місце в Україні і світі серед усіх хвороб посідають захворювання системи кровообігу, вони також є причиною половини всіх смертей та спричиняють третину випадків інвалідностей. Такі дані представила Всесвітня організація охорони здоров'я.

В нашому районі ситуація аналогічна. З 626 померлих за 2010 рік - 484 через серцево-судинні захворювання. Чим старша людина за віком, тим більше має проблем з серцем та судинами. На підвищений тиск скаржиться мало не кожен другий після 40, а що вже казати про тих, кому за 60-70. Найважчими ускладненнями таких хвороб є інфаркти та інсульти, які найчастіше закінчуються інвалідністю або смертю. Державні програми, які діяли в попередні роки, дозволили скоротити кількість випадків інсультів та інфарктів серед населення. Але самі люди, кажуть лікарі, мають уважніше ставитися до власного здоров'я.

Галина Недашковська - завідувач кардіологічним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "Багато хвороб починається непомітно для оточуючих та для самого хворого. А попередній огляд може виявити їх на досить ранніх стадіях. Якщо це стосується тиску, то це - незначне підвищення, яке хворий може не відчувати. Якщо з'явились якісь скарги - головний біль, запаморочення, похитування при ході, швидка втомлюваність, зниження пам'яті, якісь симптоми, які раніше не турбували, - обов'язково треба звернутись до лікаря."

На даний час кардіологічне відділення ЦРЛ ледь вміщає всіх хворих. Найбільше - гіпертоників. "При цій хворобі, - зауважує Галина Іванівна, - не тільки треба час від часу лікуватися в стаціонарі, а ще й не припиняти лікування, призначене лікарем, на свій розсуд."

Галина Недашковська - завідувач кардіологічним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "Не має курсового лікування гіпертонічної хвороби чи ішемічної хвороби, є постійний прийом препаратів. Це основна умова для лікування цих хвороб. І чим раніше це усвідомить хворий, чим правільніше до цього буде  ставитись, тим він більше подовжить своє життя. Доза корегується в залежності від тиску. Це може бути більша або менша доза, кожному хворому її підбираємо індивідуально. Але прийом постійний щоденно."

В тих країнах, де за останні 30 років взяли до уваги і намагалися зменшити фактори ризику, що впливають на розвиток хвороб системи кровообігу, досягли вагомих результатів. Наприклад, у Фінляндії смертність серед чоловіків працездатного віку від серцево-судинної патології зменшилась аж на 28%. Це такі фактори як зниження тиску і холестерину в крові та відмова від паління.

f t g m

счетчики